V 3. SNL vzhod je vodilna trojica klubov tri krog pred koncem sezone v razmaku dveh točk. Lendavčani, Sobočani in Odrančani kljub zahtevnim preizkušnjam niso oddali točk, na vrhu lestvice je ostala Nafta, ki ji po zmagi na Hotizi sledi Mura, črno-beli pa imajo enak izkupiček kot tretji Odranci. Nekdanji tretjeligaški prvak je dobil derbi kroga.

Četa odranskega stratega Jančarja je slavila v sosedskem spopadu z Beltinci, ki si ga je ogledalo 800 gledalcev, med katerimi so bili številni znani obrazi, od trenerja Zlatka Gaborja in Štefana Škaperja pa do nekdanji reprezentantov Darijana Matića in Boruta Semlerja. Prvi polčas je po prikazanem pripadel gostom. Beltinčani so prvič zapretili v deseti minuti, a je vratar Raduha odbil nevaren udarec Ropoše, ki pa je dobil naslednji dvoboj. Gostje so v 13. minuti izigrali domačo obrambo, Ropoša pa se je znašel sam pred golom in z močnim udarcem Beltince povedel v prednost. Sledil je nevaren, a nenatančen udarec Tkalca, domači pa so se v 24. minuti veselili vodstva, a evrogol Balažica ni bil priznan, saj se je slednji znašel v prepovedanem položaju. Omeniti velja še padec Hozjana v gostujočem kazenskem prostoru, Odranci pa si do odmora kljub vsemu niso priigrali nevarnejše priložnosti, a se je polčas kljub vsemu končal z izenačenjem. V 42. minuti je nevaren predložek v lastno mrežo pospravil Hartman. Odmor je očitno bolj del gostiteljem, saj so z mojstrskim volejem Vinkoviča povedli že v uvodni minuti nadaljevanja. Isti igralec bi lahko po uri igre in protinapadu še povišal domačo prednost, a je meril nenatančno, Balažic pa je v 68. minuti z glavo zatresel prečnik. Domači so v drugem polčasu igrali precej bolje, v 74. minuti pa je goste po prodoru Gostana rešil Küzma, Balažic pa je še drugič v nekaj minutah zatresel prečnik. Že v naslednji minuti je imel priložnost za izenačenje beltinški kapetan Tkalec, a je strel nekdanjega napadalca odbil vratar Raduha. Zmaga je tako ostala doma, Odranci pa so za en dan zavzeli tudi vrh lestvice.

A tako je bilo zgolj do nedelje, ko je bilo odigranih preostalih šest srečanj, zmage pa so se razveselili tudi Lendavčani in Sobočani. Gledalci, ki so si ogledali srečanje Grada in Nafte, so videli simultanko gostov. Vodilna ekipa prvenstva je namreč dosegla kar šest zadetkov. Lendavčani so povedli v 11. minuti, ko je Vrabelj žogo poslal v lastno mrežo. Sledil je pravi pogrom gostiteljev, ki jih je prvič vodil trener Črnko, saj so Lendavčani ob polčasu vodili že z 0:5, dvakrat je bil uspešen Roginić, po enkrat sta zadela še Zeljko in Vinko. Gostje so končni izid postavili ob zaključku tekme, ko je zadel še Pozsgai. Mura je ostala v stiku z vodilnim klubom, čeprav je tokrat gostovala pri sila neugodni Hotizi, ki je med tednom v tekmi MNZ pokala z osmimi zadetki razbila Odrance. Tokrat so se morali domači sprijazniti še z drugim pomladanskim porazom, pod oba zadetka v mreži Hotize pa se je podpisal prvi strelec Mure, Amadej Maroša. Še lani član Beltincev, ki pa se je poleti vrnil v Fazanerijo, je četo Damjana Ošlaja v vodstvo popeljal v zaključku prvega polčasa, v uvodu katerega so gostje prevladovali, a pobude niso uspeli pretvoriti v hitro vodstvo. Drugi zadetek je bil dosežen šest minut pred koncem srečanja.

V Rakičanu so pri tamkajšnjem tretjeligašu tokrat gostovali gostje z Velike Polane. Uspešnejši so bili slednji, ki so na krilih napadalca Sama Žalika slavili z rezultatom 2:4. Žalik, ki je dosegel kar tri zadetke, je goste popeljal v prvo vodstvo na tekmi in postavil tudi izid polčasa. V nadaljevanju so gledalci videli še pet zadetkov, pri domačih je bil dvakrat uspešen Frčko, za goste je četrti gol v zaključku tekme dosegel še Kvezić. V goričkem dvoboju so se v Križevcih veselili nogometaši Tromejnika, ki so z zadetkom Kotnika nekaj minut pred koncem prvega polčasa zabeležili novo zmago, zadnji ekipi lige pa zabili nov žebelj v krsto.

Uspešni so bili tudi nogometaši Ljutomera, ki so na gostovanju pri Čardi slavili z 0:3. Prleki so ob polčasu vodili z 0:2, v 13. minuti je bil uspešen Brumen. Dve minuti pred koncem prvega polčasa je zadetek dosegel še Kardinar. V 69. je končni rezultat srečanja postavil Fijavž. Srečanje v Bogojini je ponudilo domačo zmago. Odločilni in tudi edini zadetek na tekmi je v 65. minuti dosegel Gutman.