Po dolgem zimskem premoru so se na zelenici vrnili tudi pomurski tretjeligaši. Najpomembnejša tekma 15. kroga je bila že v soboto odigrana v beltinski “šumi”, kjer so slavili gostje z Lendave. Poraz aktualnih prvakov Beltinčanov so izkoristili nogometaši Mure, ki so v domači Fazaneriji, tudi z zadetkom Darijana Matića, v drugem polčasu strli odpor sosednjega Rakičana.

Dvoboje Beltincev in Nafte, ki sta v pomlad krenili kot vodilni ekipi lige, je na tribune beltinskega Športnega parka zvabila več kot tisočglavo množico. Kot so se po tekmi strinjali v obeh taborih, je tekma prinašala veliko, zato gledalci niso uživali v dobri nogometni predstavi. Tekmeca sta prvi polčas odigrala v krču, gledalci pa so ostali prikrajšani za konkretnejši zaključek. Le-teh ni bilo veliko niti v nadaljevanju dvoboja, ko pa so Lendavčani kaznovali dve napaki v domači obrambi in v 75. minuti najprej povedli z golom Vedrana Vinka. Hitronogi nogometaš je jeseni zadel že za točko v Fazaneriji, tokrat pa je pobegnil domačim branilcem, nato pa z lob udarcem matiral še zimzelenega Küzmo. Nekdanji vratar Maribora in Nafte je še drugič klonil v sodniškem dodatku. Slabo podajo domačega branilca je izkoristil Marko Marciuš, ki se je, kot je razvidno iz spodnjega posnetka,  pognal proti domačemu golu in s strelom v daljši kot potrdil domače slavje.

Beltinci – Nafta (gol za 0:2)

Z derbijem vodilnih moštev se je pričel spomladanski del #3SNLvzhod. Pred vec kot tisoč gledalci so se zmage v dvoboju z ND Beltinci veselili v taboru NK Nafta 1903. Zmago Lendavčanov je s spodnjim golom za 2:0 potrdil Marko Marciuš.

Objavil/a SNPortal.si dne 18. marec 2017

Kot že zapisano, so poraz aktualnega prvaka izkoristili pri soboški Muri, ki je z zmago v sosedskem spopadu z Rakičanom skočila na drugo mesto lestvice. Tudi v Fazaneriji, na tribunah katere se je zbralo okrog 500 ljubiteljev okroglega usnja, prvi polčas ni ponudil dobre predstave, so pa gostitelji odpor Rakičana strli sedem minut pred odmorom, ko je v polno meril Filip Škvorc. Zanimivo, zimski prišlek s Hrvaške je med polčasom ostal v slačilnici, namesto njega pa je v igro vstopil Amadej Maroša, ki je kaj kmalu po pričetku drugega polčasa podvojil domačo prednost. V 54. minuti se je po izbiti žogi med strelce vpisala še najodmevnejša zimska okrepitev – Darijan Matić. Gostom je zmanjkalo moči, v zaključni tretjini pa smo spremljali le še igranje mačke z mišjo. Najprej je v 64. minuti v polno meril David Tomažič Šeruga, štiri minute kasneje se je še drugega zadetka veselil Maroša, ki je bil blizu “hat-tricka”, visoko zmago črno-belih pa sta potrdila zimski novinec Rok Zorko in še en rezervist Mihael Karas. Dodajmo še, da je vodstvo soboškega tretjeligaša obdarilo gostujoča nogometaša Vlada Kokola in Marjana Žekša, nekdanja člana Mure bosta s koncem sezone sklenila dolgoletno kariero.

Na preostalih srečanjih je bila najuspešnejša Hotiza, ki je na domačem igrišču ugnala Grad. Za domačine so zadeli trije novinci in povratnik v hotiškem dresu. V prvem delu je bil uspešen Skoliber, v nadaljevanju pa so zadetke za slavje Hotize dosegli še Horvatinović, Zelko in Biro. Častni zadetek za goste je v 77. minuti prispeval Kovács. Turnišče je na domačem terenu zgolj remiziralo z martjanško Čardo. Domačini so zgodaj prešli v vodstvo, saj je bil Koren že v šesti minuti uspešen z najstrožje kazni. Izid je v 68. minuti poravnal Vogrinčič. Še ena tekma se je končala brez zmagovalca. V Kuzmi sta se z identičnim rezultatom kot v Turnišču razšli ekipi Tromejnika in Polane. Pozimi močno spremenjena gostujoča zasedba je do pomembne točke prišla šele v zadnjih minutah srečanja, ko je bil uspešen Žalik. Domačini so z zadetkom Graha povedli v 65. minuti.

Ljutomer in Odranci sta tekmi odigrali v gosteh ter brez prejetega zadetka zabeležila pomembni zmagi. Prleki so na Goričkem slavili z zadetkom povratnika Andreja Lotriča, ki je križevskega čuvaja mreže ugnal v 51. minuti. V Bogojini sta zmago Odrancem zagotovila Roman Gostan in novinec David Vinkovič.