Slovenska reprezentanca do 21 let je na prvi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2015 doživela boleč poraz. Na stadionu Ob jezeru v Velenju je bila z 1:0 boljša izbrana vrsta Estonije. Edini gol je pred 700 gledalci po zmedi v kazenskem prostoru slovenske reprezentance v 22. minuti dosegel Artur Rättel. V drugem polčasu je domača reprezentanca vendarle zagospodarila na igrišču, toda premoč je bila jalova, Sloveniji ni uspelo priti do izenačenja.

V skupini, kjer igra tudi Slovenija, je slednja trenutno na zadnjem mestu, saj je bila to za našo reprezentanco šele prva tekma, medtem ko je denimo Andora odigrala že štiri obračune. Bolgari so z dvema zmagama na prvem mestu, Estonija ima zdaj štiri točke,  Rusi in Danci po tri,  Andora pa je doslej vknjižila eno točko.

SLOVENIJA 0:1 ESTONIJA
Strelci: Rättel (22)
Slovenija: Jug, Kous, Dobrovoljc (83 Ploj), Mitrović, Trajkovski, Dervišević, Blažič (46 Črnic), Vučkić, Bratanović (71 Pučko), Jelenič, Šporar.

BOLGARIJA         2  2 0 0  6:0  6
ESTONIJA          3  1 1 1  2:2  4
RUSIJA            1  1 0 0  3:0  3
DANSKA            1  1 0 0  1:0  3
ANDORA            4  0 1 3  1:10 1
SLOVENIJA         1  0 0 1  0:1  0

Slovenija kvalifikacije nadaljuje 6. septembra v Rusiji, štiri dni kasneje sledi tekma v Ajdovščini proti Danski.