Danes je bil v Stožicah odigran drugi derbi v sezoni, po remiju v Ljudskem vrtu se je današnji dvoboj končal z zmago Olimpije, z rezultaotm 2:0.

Nogometaši Olimpije in Maribora so v Stožicah prikazali všečno predstavo, z veliko priložnostmi na obeh straneh. Prvi so zapretili vijoličasti, v 15. minuti so imeli izjemno priložnost gostje, a je poizkus Jasmina Mešanovića zaustavil Žiga Frelih. Pet minut kasneje je je imel priložnost Đorđe Ivanović, Ažbe Jug pa je s pomočjo prečko žogo odbil v kot. V 22. minuti so zeleno-beli povedli, Ivanovića je našel Caimacov, najboljši strelec Olimpije pa je preigral vratarja in potisnil žogo v prazna vrata. Strelec vodilnega zadetka je zapretil tudi v 28. minuti, znovca pa se je izkazal Jug. Tik pred odhodom na odmor, je lepo preigraval Mario Kvesić, žoga je za las zletela mimo vrat in ostalo je pri vodstvu domačih.

V drugi polčas so odločneje krenili vijoličasti, v šesti minuti je za las cilj zgrešil Rok Kronaveter. Od šestdesete minute so gostje imeli več časa žogo v posesti, vendar tega niso uspeli unovčiti. V 62. minuti je bil nevaren Kvesić, ki pa iz bližine ni uspel sprožiti in ostalo je pri minimalni prednosti. Le pet minut kasneje je vodstvo Olimpije povišal Andres Vombergar, ki je bil sam pred Jugom, le ta je pred tem ubranil poizkus z glavo, a v drugo ostal nemočen. Olimpija je do konca srečanja branila prednost, kar jim je tudi uspelo in z zmago z 2:0, so prekinili niz petih zmag Maribora.

NK Olimpija – NK Maribor 2:0