Prvi dvoboj petega kroga Prve lige Telekom Slovenije je bil odigran v Sežani, med Taborom in Mariborom. Ob polčasu so vodili nogometaši Tabora, z evrogolom je za vodstvo poskrbel Marko Krivičić

Domači so imeli tri izjemne priložnosti, izkazal se je tudi vratar Maribora, Ažbe Jug. Priložnosti sta po vrsti zapravila Kevin Doukoure Grobry in Christos Rovas, ki je imel dve izjemni priložnosti. V 29. minuti so domači le povedli, natančno je meril Krivičić in tudi postavil izid polčasa. V drugem polčasu so bili znova nevarni domači nogometaši, ki so izkoristili napako gostov, sam se je pred Jugom v 65. minuti znašel Rovas in zadel za 2:0.  Zaostanek je znižal Rok Kronaveter, ki je prejel podajo iz avta, na drugo vratnico in v 69. minuti zadel v prazna vrata. Neverjetno priložnost je imel dve minuti pred tem Špiro Peričić, a je zgrešil iz neposredne bližine v prazna vrata. V 73. minuti je po kotu z glavo zadel Mihael Briški in poskrbel za vodstvo s 3:1. Kot se je izkazalo, je Briški postavil končni izid, 3:1.

NK Tabor Sežana – NK Maribor 3:1