Olimpija je v Stožicah dočakala velenjskega Rudarja in od samega začetka krenila silovito ter tako pokazala, da jo zanima zgolj zmaga. Ljubljančani so si zmago zagotovili že v prvem polčasu, deveto zmago v sezoni so si priigrali z rezultatom 6:0 in tako potrdili prvo mesto na lestvici.

Nogometaši Olimpije so povedli že v četrti minuti, prvenca se je veselil Bojan Knežević. Sam se je znašel pred vratarjem Rudarja in žogo poslal preko vratarja Tomaža Stopajnika. Devet minut kasneje je vodstvo domačih povišal Ante Vukušić, ki je z roba kazenskega prostora z natančnim strelom zadel v desni spodnji kot gostujočega vratarja. Tudi zadetek za 3:0 je bil delo Vukušića, po kotu se je v 22. minuti  srečanja najbolje znašel v kazenskem prostoru in dosegel enajsti zadetek v sezoni. Izzid polčasa je v 32. minuti postavil Eric Boakye, ki je prišel do odbitka in z roba kazenskega prostora meril neubranljivo.

V nadaljevanju srečanja je Olimpija nadgradila predstavo iz prvega polčasa, v devetnajsti minuti nadaljevanja je gostujočo obrambo preigral Stefan Savić in sam zaključil za vodstvo s 5:0. Končni izzid je v izdihljajih srečanja postavil Endri Cekici, natančno je meril iz prostega udarca. Domači vratar Nejc Vidmar ni imel veliko dela in še četrtič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.

NK Olimpija – NK Rudar Velenje 6:0