Na svoji drugi pripravljalni preizkušnji se je ljubljanska Olimpija pomerila z Bačko Palanko. Proti srbskemu prvoligašu so zeleno-beli slavili z 2:0.

Po porazu pred dnevi na pripravljalni tekmi proti poljskemu prvoligašu Podbeskidzie Bielsko-Biala, so Ljubljančani danes proti zadnjeuvrščeni ekipi srbske superlige prikazali boljšo predstavo in so skozi večji del srečanja imeli pobudo ter si priigrali tudi več priložnosti. Prvi zadetek je padel v 53. minuti, ko so dvakratni državni prvaki na svoji polovici prišli do žoge in izpeljali bliskovit protinapad, ki ga je s strelom z okrog 20 metrov uspešno zaključil Radivoj Bosić. Tudi po zaslugi slabe reakcije gostujočega čuvaja mreže, ki mu je žoga na razmočenem terenu spolzela pod telesom. Drugi zadetek je Olimpija prav tako dosegla po hitrem protinapadu, za končnih 2:0 pa je s strelom z bližine v prvi minuti sodnikovega dodatka poskrbel 18-letni Ognjen Bakić.

Olimpija Ljubljana – Bačka Palanka 2:0 (0:0)
Bosić (53′), Bakić (90+1′)
Začetna postava Olimpije: Frelih, Andrejašič, Korun, Samardžić, Pavlović, Ostrc, Elšnik, Zeljković, Bosić, Vombergar in Ivanović. Na klopi: Vidmar, Boakye, Šme, Fink, Vidovšek, Bakić, Perković, Ratnik, Adamec, Baskera, Sekulić, Sešlar, Bončina, Petrović, Kurež.