Mariboru na povratnem dvoboju proti norveškemu Rosenborgu ni uspelo presenečenje. Potem ko so v srečanje vstopili boljše in ob koncu polčasa povedli, so Norvežani v nadaljevanju rezultat obrnili ter se s skupnim rezultatom 5:2 uvrstili v play-off kvalifikacij za ligo prvakov. Mariborčane čaka nadaljevanje evropske poti v play-offu lige Evropa.

Stadion Lerkendal

Strelci: 0:1 Požeg Vancaš 45+1`; 1:1 Soederlund 53`, 2:1 Konradsen 61`, 3:1 Konradsen 81`

Rosenborg: Hansen, Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling, Jensen, Lundemo, Konradsen, Akintola, Soederlund, Adegbenro (

Maribor: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Cretu, Vrhovec, Hotić, Kronaveter (69` Kotnik), Požeg Vancaš, Tavares (69` Zahovič)

Maribor je na Norveškem srečanje pričel izjemno napadalno, do prve prave priložnosti so vijoličasti prišli že v 3. minuti srečanja, ko je iz razdalje poskušal Rudi Požeg Vancaš, žoga pa je zletela mimo vratnice.

V 12. minuti, so bili vijoličasti povsem blizu vodstvu, ko je z izvrstno globinsko podajo Marcos Tavares zaposlil Rudija Požega Vancaša, a je vratar Rosenberoga Andre Hansen poskus ena na ena zaustavil.

V 18. minuti so do prve zaključne žoge prišli nogometaši Rosenborga, v kazenski prostor je podal Meling, do strela z glavo je prišel Soederlund, a je vratar vijoličastih Kenan Pirić z obrambo preprečil vodstvo Norvežanov.

V 27. minuti srečanja, so si novo lepo priložnost priigrali nogometaši Maribora, ko so na sredini z lepimi podajami izigrali obrambo Rosenborga, Milec, Cretu in Kronaveter, ki je z lepo globinsko podajo zaposlil kapetana Marcosa Tavaresa, a je žoga zgrešila cilj. Že v naslednjem napadu ponovno v priložnosti Mariborčani, Dino Hotić je zaposlil Martina Milca, ki je z desne podal v kazenski prostor, a je strel Marcosa Tavaresa zaustavila norveška obramba.

V 36. minuti so po hitrem protinapadu zapretili Norvežani, ko se je Konradson zaposlil Adegenraja, ki pa mu je Saša Ivković strel v zadnjem trenutku blokiral in odbil v kot.

V prvi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa pa je Maribor uspel kronati terensko premoč, ter znižal rezultat v skupnem seštevku. Dino Hotić je podal v kazenski prostor, kjer je do žoge z zadnjimi močmi prišel Mitja Viler, ki je zavrnil žogo do Rudija Požega Vancaša, ta pa je s prve z volejem poslal žogo pod prečko in premagal nemočnega vratarja Norvežanov.

V nadaljevanje so podjetneje krenili vijoličasti, ki pa si vsaj na začetku niso priigrali kakšne priložnosti, so pa zato na veselje domačih gledalcev v osmi minuti nadaljevanja zadeli gostitelji. Akintola  je prodrl v kazenski prostor, kjer je podal do Soederlunda, ki je premagal nemočnega Kenana Pirića.

Po dobri uri igre, vodstvo Rosenborga, po kotu, je bil najvišji v kazenskem prostoru ob kapetanu vijoličastih Anders Konradsen.

Dobrih devet minut pred iztekom rednega dela, še ena zadetek v mreži vijoličastih, ko je podaji Akintola v kazenski prostor sam vstopil Konradsen, ki je z roba kazenskega prostra premagal nemočnega Kenana Pirića.

Mariborčane čaka po izpadu iz kvalifikacij za Ligo prvakov, sedaj obračun play-offa za vstop v ligo Evropa med zmagovalcem dvoboja Ludogorets in The New Seints (prvi dvoboj je dobil Ludogorets s 5:0).