V Sežani so gostovali nogometaši Maribora, katere je vodil Sašo Gajser, po tem ko je vodstvo odpustilo trenerja Maura Camoranesija.

Vijoličasti so ob polčasu vodili z minimalno prednostjo, edini zadetek je bil dosežen v 18. minuti, ko je zadel Gregor Bajde, pred tem je imel dve priložnosti Marcos Tavares. Žogo je prejel na desni strani kazenskega prostora in morda bi lahko vratar Koprivec bolje reagiral, a je žoga nekako našla pot v mrežo. Do konca polčasa so domači poizkušali priti do izenačenja, vendar so vsi njihovi poizkusi končali mimo okvirja gostujočih vrat, ali pa v rokah Ažbeta Juga.

V drugem polčasu so gostje dosegli še tri zadetke, takoj po vstopu v igro je dvakrat zadel Jan Mlakar. Za 0:2 je zadel po samostojnem prodoru, žogo je prejel na sredini igrišča. Ob drugem zadetku, v 63. minuti srečanja, je prejel natančno podajo v kazenski prostor in premagal domačega vratarja. S prekrasnim zadetkom je za vodstvo z 0:4 poskrbel Jan Repas, ki je v 75. minuti natančno meril z roba kazenskega prostora.

NK Tabor Sežana – NK Maribor 0:4 (0:1)