Čeprav se je Olimpija na Malto podala s prednostjo z domačega terena (1-0) in velikim optimizmom, pa je ekipa Birkirkare Zmajem pripravila velik odpor.

Tekma je bila igrana na veliki vročini, ki je močno vplivala na igro, v 25. minuti pa so Maltežani prišli do izenačenja v skupnem seštevku. Zadetek je prišel iz prostega strela, ki ga je uspešno izvedel Diego Venancio in tako premagal vratarja Vidmarja. Za Olimpijo je bil v prvem polčasu nevaren Mustafa Nukić, a poti do mreže ni našel.

V drugem polčasu sta imeli svoje priložnosti Svit Sešlar in Aldair Djalo. Prvi je žogo poslal čez gol, drugemu pa je strel ubranil vratar Daniek Fernandes. Ker do konca rednega dela in tudi v obeh podaljških golov več ni bilo, so bile na sporedu enajstmetrovke. V prvih štirih serijah sta bili obe moštve nezgrešljivi, nato pa je v zadnji seriji strel Paula Mbonga ubranil Nejc Vidmar. Djalo je nato uspešno izvedel svoj strel iz bele točke in Ljubljančani so se veselili.