Tretji večni derbi med Mariborom in Olimpijo se je končal brez zmagovalca. Vijoličasti tudi v drugo na svojem terenu v aktualni sezoni niso uspeli premagati Ljubljančanov, potem ko sta se ekipi razšli z rezultatom 1:1, kar pomeni, da sta še naprej točkovno izenačeni na vrhu lestvice.

V prvem delu je vsaki od ekip pripadla dobra polovica polčasa. Obračun so bolje začeli Ljubljančani, ki so iz svoje prve prave priložnosti tudi povedli. V 11. minuti je Ante Čorić izvajal prosti strel z leve strani in v kazenskem prostoru vijoličastih našel Antiona Delameo Mlinarja, ki je bil nepokrit in je z glavo zatresel mrežo Ažbeta Juga. Kmalu zatem so se iz južne ploščadi stadiona zaslišale Viole, ki so iz južne ploščadi stadiona začele spodbujati svoje ljubljence in so pričarale pravo navijaško vzdušje, ki ga trenutno pogrešamo po slovenskih nogometnih stadionih. Mariborčani so se prebudili in sredi prvega dela tudi prevzeli pobudo ter si pripravili nekaj polpriložnosti, a prvo pravo šele v 31. minuti. Alexandru Cretu je podaljšal žogo na desno do Denisa Klinarja, domači bočni branilec pa je po tleh podal pred gostujoča vrata, kjer pa je Žiga Frelih odlično reagiral po strelu Aljoše Matka. V 42. minuti je Frelih dobro posredoval tudi ob strelu Jana Mlakarja, v prvi minuti sodnikovega dodatka pa je gostujoči čuvaj mreže bil nemočen, ko so Štajerci izvedli hitro akcijo, katero je s strelom ob bližnji vratnici uspešno zaključil Matko in postavil izid polčasa.

Čeprav že v prvem polčasu nismo videli veliko lepih priložnosti, pa je drugi del z njimi bil še precej bolj siromašen. Tudi v nadaljevanju so si prvo priložnost priigrali Ljubljančani. Eric Boakye in Timi Max Elšnik sta kombinirala na desni strani igrišča, nato pa se je kapetan Olimpije odločil za strel iz več kot 30 metrov, ki pa ga je Jug uspel ukrotit. Domači čuvaj mreže je bil na mestu tudi petnajst minut pred iztekom rednega dela, ko je Đorđe Ivanović močno streljal z razdalje, a le dodobra ogrel dlani Juga. Mariborčani si večji del drugega polčasa izrazitih priložnosti niso priigrali. V 81. minuti se je Andres Vombergar znašel sam v domačem kazenskem prostoru in imel ogromno časa, a je zaključek 26-letnika bil izjemno slab in žoga je zletela preko vrat. Ljubljančani so v zaključnih minutah ostali tudi z igralcem manj na terenu, ko je Mihael Pavlović zaradi grobega prekrška prejel drugi rumeni karton, a Mariborčani prednosti igralca več niso uspeli izkoristiti. Edino priložnost v silovitem zaključnem pritisku si je v prvi minuti sodnikovega dodatka priigral Gregor Bajde, ki je streljal z glavo, vendar je njegov poizkus bil lahek plen za Freliha.