Nogometaši Rudarja in Mure bodo v današnjem ponedeljkovem večeru zaključili 33. krog državnega prvenstva. Srečanje se bo na stadionu Ob jezeru pričelo ob 20. uri.

V Velenju že komaj čakajo na konec letošnje kalvarije in začetek priprav na novo sezono, v kateri bodo nastopali med drugoligaško konkurenco. Številke za knape so dovolj zgovorne, saj klub v dosedanjih 32 odigranih krogih še nima zmage, na zadnjih osmih obračunih pa Rudar ni osvojil niti točke. Nazadnje, ko so Velenjčani v prvenstvu ostali neporaženi, se je zgodilo 4. marca. Takrat je klub gostoval v Fazaneriji in proti Muri iztržil rezultat 1:1. Lahko vajo proti črno-belim ponovijo tudi na današnjem domačem obračunu? V letošnji sezoni so na stadionu Ob jezeru knapi dodobra namučili Prekmurce, saj so dvoboj 15. kroga izgubili šele po preobratu Mure in dvema zadetkoma črno-belih, ki so ju dosegli v zaključku drugega polčasa (1:2).

Mura se je po šokantnem porazu v zadnjih sekundah dvoboja v Ljudskem vrtu, uspešno uspela vrniti in v prejšnjem krogu proti Triglavu osvojila nove tri točke. Ob zmagi z 2:0 sta se zadetkov razveselila Mandić in Bobičanec, ki sta orle dotolkla že v prvem polčasu dvoboja v Fazaneriji. Varovanci Anteja Šimundže so z zmago proti Kranjčanom prekinili niz treh porazov, proti zadnjeuvrščenemu Rudarju pa imajo priložnost za nove tri točke, s katerimi bi v četrtek na domačem terenu dobro razpoloženi pričakali vodilno Olimpijo. Prekmurcem zagotovo ne bo manjkalo motivacije, da prekrižajo načrte zeleno-belim, a še prej morajo oddelati dvoboj v Velenju, kjer pa so, kljub letošnjemu porazu, trenutno statistično še vedno uspešnejši knapi.