V povratni četrtfinalni tekmi nogometaši Olimpije niso dopustili presenečenja in so ubranili visoko prednost iz uvodnega srečanja, ki so ga v ljubljanskih Stožicah dobili 3:0. V Ljudskem vrtu Mariborčani niso uspeli nadoknaditi visokega zaostanka.

Prvi polčas so podjetneje pričeli vijoličasti, ki so v prvih desetih minutah bili več pri žogi, a si resnejše priložnosti niso uspeli priigrati, nogometaši Olimpije pa so nakazali, da bodo mirno čakali na svojo priložnost iz protinapadov. Prvo pravo priložnost so Mariborčani izkoristili, tekla je 15. minuta, ko je Blaž Vrhovec z imenitno globinsko podajo našel Gregorja Bajdeta, ki je z mirnim, rutiniranim strelom v desni spodnji kot premagal vratarja Aljaža Ivačića. V 20. minuti so prvič resneje zapretili tudi Ljubljančani, v priložnosti se je znašel Abass Issah, a je mladi Luka Uskoković strel blokiral. V 30. minuti je ponovno zapretil Abass Issah, vendar je bil na mestu Jasmin Handanović. Dobrih šest minut pred koncem prvega dela se je ponovno izkazal Jasmin Handanović, ki je najprej ubranil strel Andersu Vombergarju, ki se je znašel sam pred njim, odbita žoga je prišla Čanadađije, ki je poskušal iz roba kazenskega prostora, a se je ponovno izkazal mariborski vratar. V 43. minuti so ponovno zapretili vijoličasti, po podaji Mitje Vilerja v kazenski prostor, je prišel do strela Martin Milec, a je obramba Issah strel Milca odpil v kot. Minuti pred koncem prvega dela je Olimpija izvedla hiter protinapad, Issah je podal Vombergarju, ki jo je zavrnil, do nje je prišel Rok Kronaveter, ki je žogo sicer slabo zadel, a se je žoga od Damjana Boharja odbila nemočenmu Jasminu Handanoviću za hrbet. Rok Kronaveter je tik pred koncem prvega dela, tako poskrbel za izenačenje.

V drugi del je Mariborski strateg krenil z dvojno menjavo, v slačilnici sta ostala Tavares in Vršić, v igro pa sta vstopila Valon Ahmedi in Jasmin Mešanović, kar je le nakazalo, da bo Maribor v nadaljevanje krenil na vse ali nič. Menjavi sta se sicer v uvodnih minutah nadaljevanja poznali predvsem na posesti, a resnejših priložnosti si vijoličasti niso priigrali. Prvo obetano priložnost v nadaljevanju so si pripravili zmaji, iz dobrih 25 metrov je poskušal Kronaveter, vendar je žoga zletela visoko preko mariborskega gola. Že v naslednjem napadu, so obetavno priložnost imeli Mariborčani, Mešanović se je v kazenskem prostoru dobro znašel, a je Kenan Bajrić, žogo izbil. V 66. minuti se je v lepi priložnosti znašel Gregor Bajde, ponovno ga je lepo zaposlil Blaž Vrhovec, Ivačić pa je z kar nekaj težavami svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. V 75. minuti so Mariborčani ostali samo z desetimi nogometaši na igrišču, saj se je po trku z Aljažem Ivačićem poškodoval Jasmina Mašanović. V koncu srečanja si nobena izmed ekip več ni ustvarila priložnosti, za spremembo rezultata. Srečanje v Ljudskem vrtu se je končalo brez zmagovalca.

Olimpija se je v polfinalu Slovenskega Pokala tako pridružila, že uvrščenim ekipam Celja, Aluminija in Gorice.

NK Maribor : NK Olimpija 1:1 (1:1)

Bajde 15`; Kronaveter 44`

NK Maribor: Handanović, Milec, Billong, Uskoković, Viler, Kabha, Vrhovec, Bajde, Vršić (46` Ahmedi), Bohar (69` Kramarić), Tavares (46` Mešanović)

NK Olimpija: Ivačić, Apau, Ilić, Bajrić, Štiglec, Tomić, Čanađija, Klinar, Kronaveter (71` Kapun), Issah (76` Savić), Vombergar (83` Benko)

Naloži več novic od Andrej Lončarič
Naloži več novic iz Pokal

Gorica po loteriji enajstmetrovk do vstopnice za finale

Prvi finalisti letošnjega pokala so nogometaši Gorice, ki so na domačem terenu po streljan…