Sreda je bila delovna tudi za nekatera mladinska moštva, saj so bile na sporedu četrtfinalne tekme Mladinskega pokala. Polfinale so si z zmagami zagotovili mladci Kopra, Domžal, Celja in Maribora, torej ekipe, ki tudi v prvenstvo tvorijo vrh prvenstvene lestvice. Najbolj napet je bil po pričakovanjih primorski derbi Gorice in Kopra, saj je bil zmagovalec odločen šele v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je za 1:2 zadel mladinski reprezentant Krivičič. O napetem obračunu priča tudi podatek, da je sodnik Šabanagić podelil kar enajst rumenih kartonov, dva je prejel Koprčan Reja.

Na preostalih tekmah je bilo malce mirneje, vsaj kar se kartonov tiče. So pa bili zato toliko bolj razpoloženi strelci. Domžalčani so v drugem polčasu strli odpor moštva Jesenice-Bled in se v polfinale uvrstili z izidom 1:4, dva zadetka je v zaključku srečanja Dorniž, že v prvem polčasu pa sta vodstvo Gorenjcev, za katerega je poskrbel Arh, izničila Iglič in Jurečič. Kar sedem zadetkov so videli gledalci v Celju. Že v 5. minuti so povedli domači, zadel je Marcius, a so gostje iz Kidričevega z zadetkoma Dobaja izid preobrnila in v 32. minuti vodili z 1:2. V zadnji četrtini srečanja so se domačini razigrali in za hrbet gostujočega vratarja Klasinca spravili kar štiri žoge. Zadeli so Zbičajnik, Kidrič in Pungaršek, ki je bil uspešen dvakrat.

V Lendavi so se zmage veselili gostje iz štajerske prestolnice, ki so z zadetkom Dautovića povedli po desetih minutah igre in na odmor prišli s prednostjo dveh zadetkov, saj je po pol ure igre zadel še Dodlek. Zmago sta v drugem polčasu potrdila Ploj in Šauperl, Hozjan pa je za domače moštvo prispeval častni zadetek, potem ko je v 64. minuti znižal na 1:3. V polfinalu, ki bo na sporedu 7. maja, se bodo udarili Maribor in Celje ter Domžale in Koper.