Letošnja sezona v Ligi Europa je številčno obarvana saj klubske barve v drugem najkakovostnejšem evropskem tekmovanju brani kar 10 nogometašev iz Slovenije, nekateri od njih so billi aktivni tudi v tem krogu, še posebej pa je tokrat sijala zvezda Josipa Iličića, ki je z golom in dvema asistencama tlakoval pot do zmage svoje Atalante.

Iličić je prvič udaril že v dvanajsti minuti srečanja, ko je po podaji Spinazzole ugnal gostujočega vratarja, zadetek pa je nadgradil v drugem polčasu. Najprej je njegova podaja v 64.minuti našla Petagno, le dve minuti kasneje pa je zadetek pripravil še Freulerju, kar je kasneje bilo dovolj za zmago Atalante nad ciprskim Apollonom s 3:1. Zadnjih deset minut srečanja je odigral tudi Jasmin Kurtič, Iličić pa je ob ovacijah iz igre odšel v 86.minuti.

V Borisovu sta moči merila BATE in Koln, čigar barve brani občasni slovenski reprezentant, Dominic Maroh. Maroh, ki ni bil v načrtih zdaj že nekdanjega selektorja, Srečka Katanca, je nosil kapetanski trak svojega klub, kljub temu, da je odigral celotno srečanje, ni mogel preprečiti poraza Nemcev, Belorusi so slavili z 1:0.

Sklonjenih glav je igrišče zapuščal tudi Nejc Skubic. Njegov Konyaspor je pred domačimi navijači gostil Salzburg in bil poražen z 0:1. Solnograjčani so že na začetku srečanja zadeli in vodstva niso več izpustili iz rok, reprezentančni branilec je na igrišču prebil vseh 90 minut.

V Skopju je gostoval Real Sociedad in upravičil vlogo favorita ter slavil z visokih 0:6. V vratih Makedoncev je bil tudi tokrat Filip Gačevski, Prekmurec, ki ima tudi makedonski potni list in je tudi občasni makedonski reprezentant. Že v prvem polčasu je moral 27-letnik trikrat po žogo v svojo mrežo, a je potrebno poudariti, da že samo v prvem polčasu Baski na njegova vrata sprožili 14 strelov, skupno kar 32.

Ruski Zenit se je lahko veselil zmage nad Rosenborgom, svoje delo pa je dobro opravil tudi Miha Mevlja, ki se je v zadnjem obdobju uveljavil tako pri Zenitu kot v reprezentanci. Njegov Zenit je zmagal s 3:1, slovenski branilec pa je bil eden bolje ocenjenih nogometašev v svojem moštvu.

Zmage se se je z Luganom veselil tudi Domen Črnigoj, ki že tretjo sezono brani barve Lugana. 21-letni Primorec, ki se je ustalil v Švici, je moral s 3:2 ugnal češki Plzen. Črnigoj je na terenu prebil 85.minut, na začetku drugega polčasa pa si prislužil rumeni karton.

Brez minutaže je ostal Matic Črnic, ki na Reki še vedno čaka na pravo priložnost, čeprav je v prejšnjem krogu proti Milanu v času, ki mu ga je namenil Matjaž Kek, prikazal dobro predstavo. Vseeno pa je imel po srečanju razlog za nekaj zadovoljstva, saj so Matjaž Kek in njegovi izbranci na Dunaju proti Austrii slavili prvo zmago v ligaškem delu tekmovanja (1:3).

V kadru Vitesseja pa tokrat ni bilo Tima Matavža, Primorec je imel slajše skrbi. Z dovoljenjem kluba je izpustil tokratno evropsko srečanjem, saj skupaj s svojo izbranko pričakuje tretjega otroka, srečanje 3. kroga Lige Europa je izpustil tudi Benjamin Verbič, ki ga ni bilo v kadru Kobenhavna.

Naloži več novic od Andrej Lončarič

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…