Prvi dan letošnje sezone v ligi prvakov sta od slovenskih igralcev na delu bila vratarja Samir Handanović in Jan Oblak. Oba sta s svojima ekipama zabeležila zmagi z 2:1.

Samir Handanović je pri 34-letih vendarle dočakal debi v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu. Na uvodni tekmi skupine B je Inter na domačem stadionu gostil Tottenham in se po razburljivi končnici veselil vseh treh točk. Prvi so v 54. minuti povedli Angleži, potem ko je Handanović poizkus Christiana Eriksena ubranil, a je Danec prišel do odbite žoge in nato z nekaj sreče, žoga je po vnovičnem strelu spremenila smer, premagal nekdanjega slovenskega reprezentanta. V 86. minuti je z mojstrskim udarcem za izenačenje poskrbel Icardi, stvari pa so se za Angleže obrnile na slabše v sodnikovem dodatku, ko so Italijani po podaji iz kota preko Vecina prišli do zmage.

Zmage v prvem krogu se je veselil tudi Jan Oblak, ki je z Atleticom gostoval v Monacu. V derbiju skupine A so prvi sicer povedli domačini v 18. minuti preko Grandsirja, a so varovanci Diega Simeoneja že do polčasa uprizorili popoln preobrat, potem ko sta se med strelce vpisala Costa v 32. in nato še Gimenez v 45. minuti.