Repenskemu Krasu na gostovanju pri Montebelluni ni uspelo podaljšati niza neporaženosti, ki je bil po remiju v derbiju s Triestino dolg že pet tekem. Varovanci trenerja Tončija Žlogarja so doživeli prvi poraz v letu 2015, Montebelluna je slavila z 2:1.

Gostitelji, ki zasedajo mesta v zlati sredini lestvice, pravzaprav niso bili prehud zalogaj za rdeče-bele, ki pa so v prvem polčasu prepoceni prejeli oba zadetka. Montebelluna je namreč že po prvem polčasu vodila z 2:0. Prvi gol je padel v 25., drugi pa v 35. minuti. Obakrat obramba Krasova ni bila dovolj zbrana, v drugem polčasu pa je vratar Krasa Mosetti ubranil še najstrožjo kazen. V drugem polčasu je Kras pritiskal in skušal na vse načine izenačiti, a jim to ni uspelo. Žlogarjevi fantje so si ustvarili kar nekaj lepih priložnosti za gol. Pred koncem tekme je kapetanu Radenku Kneževiću uspelo zmanjšati zaostanek s pomočjo najstrožje kazni, ki jo je izsilil Corvaglia. Ostalo je pri častnem zadetku, čeprav je imel po enajstmetrovki priložnost za izenačenje še  Spetič, vendar njegov strel ni bil dovolj natančen. Kras bo v prihodnjem krogu v Repnu igral proti ekipi Union Ripa La Fenadora.

MONTEBELLUNA 2:1 (2:0) KRAS REPEN
Strelec za Kras: Knežević (89′ pen)
Kras: Mosetti, Boškovič, Slavec, Gulič (Božič), Spetič, Cvijanovič, Tawgui (Fross), Babičev, Kneževič, Corvaglia, Rabbeni (Maio). Trener: Tonči Žlogar.

Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…