Kras je v boju za obstanek znova osvojil tri zlata vredne točke. Rdeče-beli so doma proti ekipi Union Ripa, ki zaseda mesto na sredini lestvice, zmagali z 1:0. Odločilni zadetek je v 65. minuti dosegel Corvaglia.

V prvem delu tekme so bili nevarnejši gostje, ki so bili nekajkrat zelo blizu zadetka, toda vsakič je odlično posredoval domači čuvaj mreže Mosetti. Najugodnejšo priložnost za domače moštvo pa je imel sredi polčasa kapetan Radenko Knežević, ki z silovitim udarcem ni uspel zatresti nasprotne mreže, saj je gostujoči vratar žogo odbil v kot. V drugem polčasu je sodnik izključil gostujočega igralca Brotta, tako da so gostje ostali z možem manj, kar je nedvomno oljašlo nalogo gostiteljev, ki so v 20. minuti nadaljevanja povedli preko Corvaglie. Gostje so na koncu zgrešili stoodstotno priložnost za izenačenje.

“Odslej bo vsaka tekma izjemno pomembna v boju za obstanek v ligi. Še naprej moramo trdo trenirati in dati vse od sebe. Prepričan sem, da nam lahko uspe,” je po tekmi dejal trener Krasa Anton Žlogar. Kras bo v prihodnjem krogu igral v gosteh proti Tamaiu.

KRAS REPEN 1:0 UNION LA RIPA LA FENADORA
Corvaglia (65′)
Kras: Mosetti, Casaretto, Bošković, Slavec, Rondinelli, Cvijanović, Del Nero, Maio, Babičev, Knežević (Gulič), Spetič (Tawgui), Rabbeni (Corvaglia). Trener: Tonči Žlogar.

Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…