Mladinci Maribora so prosti vrstnikom iz Liverpoola morali še drugič zapored priznati premoč. Tokrat so bili Redsi boljši z 3:0. Mariborčani tako v svoji skupini ostajajo na četrtem mestu s tremi točkami, medtem ko imajo Redsi trenutno na svojem računu devet točk.

Varovanci Stevna Gerrarda so na Prenton Parku pričeli naravnost silovito. Že v 4. minuti je moral prvič po žogo v svojo mrežo Cajnko, saj je za vodstvo Angležev zadel Jones. V 11. minuti so Redsi svojo prednost povišali z zadetkom iz najstrožje kazni, ki jo je po prekršku Žgajnera nad Millarjem dosodil glavni sodnik srečanja Andrew Dallas iz Škotske. Najstrožjo kazen je uspešno realiziral domači kapetan Woodburn. V 13. minuti so imeli prvo pravo priložnost tudi vijoličasti a je ostala neizkoriščena. Do konca prvega dela gledalci več niso videli zadetkov, zato pa kar nekaj priložnosti tako na eni kot na drugi strani.

Prvo priložnost v nadaljevanju so si pripravili gostitelji že v 2. minuti nadaljevanja s je ostalo pri rezultatu iz prvega polčasa. Prvo priložnost v nadaljevanju so si Mariborski mladeniči pripravili v 68. minuti a na žalost rezultat niso znižali. V 86. minuti so Redsi še tretjič premagali Cajnka, končni rezultat je postavil rezervist McAuley.

Liverpool (U19) : Maribor (U19) 3:0 (2:0)

Jones 4`, Woodburn 11` – 11m, McAuley 86`

Liverpool: Grabara, Rafael Camacho, Tagseth, Materson, Williams, Johnston, Jones, Kane, Millar, Woodburn, Adekanye

Maribor: Cajnko, Žgajner, Štusej, Horvat, Grajfoner, Koblar, Ogrinec, Koukovec, Žugelj, Kolmanič (51` Kotnik), Šlamberger

Naloži več novic od Andrej Lončarič
Naloži več novic iz Drugo

V Nemčiji bo pravico delil tudi Vinčić

Evropska nogometna zveza (UEFA) je sporočila seznam sodnikov, na katere računa med 14. jun…