V 11. krogu 3. SNL center sta prvo zmago sezone zabeležila Velesovo in Rudar Trbovlje, medtem ko Ilirija z osmo zmago ostaja na vrhu razpredelnice. Poleg tega so bili precej razpoloženi tudi strelci, saj so bili v povprečju doseženi skoraj štirje zadetki na tekmo.

Prvaki so si novo zmago, tokrat nad Savo, priigrali praktično v 16. minuti tekme, ko so vodili že z 2:0. Domači so se prvega zadetka veselili že v uvodu v tekmo, v četrti minuti je prvi zadetek na tekmi dosegel Žiga Vidic. V 16. minuti je, kot se je izkazalo, izid polčasa postavil Dejan Zadnikar in svoji ekipi prinesel neulovljivo prednost. V drugem polčasu, znova na samem začetku le-tega, je še drugič na tekmi zadetek slavil Vidic in postavil končnih 3:0. Kranjčani so še drugič zapored izgubili z rezultatom 3:0, v prejšnjem krogu je bila boljša Ivančna Gorica. Ljubljančani ostajajo neporaženi in ohranjajo točko prednosti pred Blejci. Bled je v Komendi izkoristil prednost dveh igralcev več v polju in dodobra napolnili mrežo domačih. Že ob polčasu so Gorenjci vodili z 0:2, zadetka sta dosegla Ladislav Stanko in Armin Pašić, prvi je padel ob tretjini tekme, medtem ko je drugi zadetek padel v zaključku polčasa. V drugem delu so imeli Blejci številčno premoč, v 48. minuti sta bila zaradi drugega opomina pri Komendi izključena Boštjan Peterka in Rafael Kuraja. Znova sta sledila zadetka Stanka in Pašića, le da je tokrat na 3:0 povišal Pašić, četrtega v mrežo gostov pa je spravil Stanko. Andrej Jurinić je nekoliko ublažil poraz z zadetkom v 84. minuti, vendar je Bled do konca tekme zadel še enkrat, končni izid tekme 1:5 je v 90. minuti postavil Ermin Čamdžić. Bled je niz zmag podaljšal na štiri, medtem ko je Komenda doživela drugi zaporedni poraz in ostaja na devetem mestu tabele.

Derbi v Zagorju se je zaključil brez zmagovalca, Bravo je znova po vodstvu nasprotnika uspel izenačiti, tokrat v 80. minuti. Prednost je Zasavcem v osmi minuti tekme zagotovil Tomaž Nahtigal. Domača obramba ni zdržala do konca tekme in, kot že omenjeno, so Ljubljančani preko Nejca Filipčiča izenačili deset minut pred koncem tekme. Delitev točk ni prinesla veliko dobrega nobenemu od nasprotnikov, saj je Zagorje padlo na šesto mesto mesto, Bravo pa za vodilno Ilirijo zdaj zaostaja za štiri točke. Visoko zmago je na domačem igrišču slavila Ivančna Gorica, ki je s 5:0 ugnala Lesce. Dolenjci so za dosego petih zadetkov potrebovali 37 minut, strelci pa so bili Boris Vidović, Denis Gale, Andrija Novosel ter dvakrat Adis Ajkić. Lesce so z novim porazom padle na zadnje mesto, skupaj z Jevnico so osvojili šest točk, Ivančna Gorica pa je z zaostankom šestih točk za vodilnim uvrščena na peto mesto.

Nov poraz je doživela tudi Jevnica, ki je, kot smo že omenili, pristala na zadnjem mestu. V enajstem krogu so se prve zmage v letošnji sezoni veselili Trboveljčani. Do zmage so domačim pomagali tudi igralci Jevnice, ki so v 61. minuti dosegli zadetek v lastno mrežo. Pred tem je Rudar že vodil z 1:0, v 26. minuti se je prvenca razveselil Amel Mrvoljak. S sedmimi točkami na kontu je Rudar prepustil zadnje mesto na lestvici. Velesovo je na domačih tleh vpisalo prvo zmago, po vodstvu Belokranjcev jim je uspel preobrat in zaključen je niz Kolpe, šestih tekem brez poraza. Gostje so povedli in kazalo je, v 19. minuti je zadetek dosegel Darjan Spudić in kazalo je, da bodo domov odšli neporaženi. Le štiri minute kasneje je bil izid poravnan, za izenačenje pa je poskrbel Matevž Kuhar. Mreži sta mirovali do 81. minute, ko je na veselje domačih privržencev zadel Kajetan Jerič in svojemu moštvu priigral prvo zmago v sezoni.

Visok poraz je na domačih tleh doživelo tudi Grosuplje, z 1:5 jih je ugnal Šenčur. Ob polčasu so Gorenjci vodili z 0:3, v 19. minuti je z 11 metrov zadel Luka Markič. Na 0:3 je z dvema zadetkoma povišal Jure Zupančič, najprej v 30. minuti, nato pa še osem minut kasneje. V drugem polčasu so Dolenjci znižali na 1:3, v 70. minuti je zadel Borut Smajila, a so gostje le osem minut kasneje postavili končni izid, zadela sta Aleksander Topić in Luka Jagodic Bašič. Šenčur je z zmago ohranil priključek z vodilnimi, Grosuplje pa z devetimi točkami ostaja v spodnjem delu razpredelnice.

Rezultati 11. kroga 3. SNL center:
IVANČNA GORICA 5:0 ŠOBEC LESCE
Vidović (7′), Ajkić (18′, 27′), Gale (24′), Novosel (37′)
RUDAR TRBOVLJE 2:0 JEVNICA
Mrvoljak (26’9, Zorko (61′) AG
VELESOVO 2:1 KOLPA
Kuhar (23′), Jerič (81′); Spudić (19′)
BRINJE GROSUPLJE 1:5 TINEX ŠENČUR
Smajila (70′); Markič (19′ – 11m), Zupančič (30′, 38′), Topić (75′), Jagodic Bašič (78′)
ZAGORJE 1:1 AŠK BRAVO
Nahtigal (8′); Filipčič (80′)
ILIRIJA 3:0 SAVA KRANJ
Vidic (4′, 51′), Zadnikar (16′)
KOMENDA 1:5 BLED HIRTER
Jurinić (84′); Stanko (30′, 56′), Pašić (47′, 54′), Čamdžić (90′)
RK: Boštjan Peterka (48′), Rafael Kuraja (48′) – oba Komenda

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…