Deževno vreme je v 12. krogu 3. SNL center ponudilo dve veliki presenečenji. Prvo se je zgodilo že v petkovem večeru, ko so zmago s Šenčurja odnesli Komendčani, medtem ko je vodilna Ilirija znova položila orožje pred Ivančno Gorico in po prvem porazu sezone prvo mesto prepustila Bledu, ki je brez zadetkov remiziral z Zagorjem.

V petek je na domačem igrišču nov poraz doživel Šenčur, z 0:3 jih je premagala Komenda. Gorenjci so sicer imeli nadzor nad igro, a zadevali so gostje. Do 69. minute ni bilo zadetkov, nato pa so kar trikrat zadeli gostje. Za vodstvo z 0:1 je zadel Julijan Križman, to je bil njegov prvi zadetek v letošnji sezoni. V zadnjih petih minutah so gostje zadeli še dvakrat, najprej Andrej Jurinić, končni izid pa je v 90. minuti postavil Nikola Vidović. »Pokazali smo premalo želje, držali smo žogo, ampak manjkala je zadnja podaja. Sem kar malce razočaran,« je za klubsko spletno stran po tekmi izjavil trener Šenčurja, Goran Stanković. Najvišje zmage se je letos veselil Bravo, ki je kar z 0:8 ugnal zadnjeuvrščene Lesce. V vsakem polčasu so Ljubljančani dosegli po štiri zadetke. Znova se je treh zadetkov veselil Jaka Corn, s 13 zadetki najboljši strelec lige. Po enkrat so v vrstah Brava zadeli še Siniša Marinović z 11 metrov, Niko Adamič, Milan Tučić in David Frelih, z zadetkom v lastno mrežo pa je k visoki zmagi Ljubljančanov pripomogel še Marko Grilc. Z osmo zmago Bravo ostaja na tretjem mestu, vendar zdaj zaostaja zgolj za točko za vodilnima Bledom in Ilirijo.

Ilirija je doživela prvi poraz v sezoni, ob porazu so prejeli kar pet zadetkov, znova je bila boljša Ivančna Gorica. Dolenjci so še v drugi zaporedni tekmi z Ilirijo zmagali. Ivančna je z dvema goloma v razmiku minute povedla z 2:0, v 20. in 21. minuti sta zadela Aleš Kožar in Matevž Smrtnik. Nato je sledil zadetek Ljubljančanov, na 2:1 je v 33. minuti znižal Žiga Vidic, minuto kasneje pa so domači ponovno vodili z dvema zadetkoma razlike, prvega zadetka na tekmi se je veselil Marko Šajn, ki je tudi postavil izid polčasa. V 15. minuti drugega dela je s 4:1 povedla Ivančna, še drugič je zadel Šajn. V 63. minuti je rdeči karton prejel domači igralec, Blaž Medle. Prednost igralca več je Ilirija izkoristila in s pomočjo domačega igralca Petra Škrinjara znova znižala prednost Ivančne Gorice. Dokončno zmago Dolenjcev je v 76. minuti s četrtim zadetkom v sezoni potrdil Janko Pene. Prvi poraz Ljubljančanov je ob koncu srečanja ublažil Haris Heljezović. Ilirija je na prvem mestu točkovno poravnana z Bledom, oboji so jih nabrali po 27, Ivančna pa je skočila na četrto mesto in za vodilnima zaostaja zgolj tri točke.

Derbi med Bledom in Zagorjem se je zaključil brez zmagovalca, z nepriljubljenim rezultatom 0:0. Zagorjani so še četrtič v sezoni tekmo končali brez zadetkov v mrežah, za Gorenjce je bila to tretja tekma v sezoni brez zmagovalca. Blejci niso izkoristili napake Ilirije, tako da si sedaj z Ljubljančani delijo prvo mesto, a so zaradi boljše gol razlike na vrhu lestvice. Z nedoločenim izidom sta se razšla tudi Jevnica in Velesovo, končni rezultat je bil 1:1. Povedli so gostje, prvenca se je razveselil Borut Burgar in vodili do 59. minute, ko je rezultat poravnal Damjan Malešević. Jevnica je z osvojeno točko vsaj do naslednjega kroga zadnje mesto prepustila Lescam, Velesovo pa je na desetem mestu poravnano z Grosupljem.

Tako kot na preostalih igriščih, so tudi v Kranju igrali v težkih razmerah. V dvoboju z Rudarjem je v deveti minuti povedla Sava, ko je odbitek v mrežo pospravil nekdanji reprezentant Senad Tiganj. Z vodstvom domačih se je končal prvi polčas, v 76. minuti pa je predložek izkoristil Uroš Palibrk in ob debiju tudi postavil končni izid. Po zadetku je sodnik predčasno označil konec srečanja, saj razmere niso dovoljevale normalnega nadaljevanja tekme. Tekma med Kolpo in Grosupljem, ki bi morala biti odigrana danes, je bila zaradi neprimernih razmer za igro odpovedana.

Rezultati 12. kroga 3. SNL center:
TINEX ŠENČUR 0:3 KOMENDA
Križman (69′), Jurinić (86′), Vidović (90′)
ŠOBEC LESCE 0:8 AŠK BRAVO
Corn (18′, 50′, 62′), Marinović (34′) 11m, Grilc (42′) AG, Adamič (45′), Tučić (52′), Frelih (68′)
BLED HIRTER 0:0 ZAGORJE
JEVNICA 1:1 VELESOVO
Malešević (59′), Burgar (41′)
SAVA KRANJ 2:0 RUDAR TRBOVLJE
Tiganj (9′), Palibrk (76′)
IVANČNA GORICA 5:3 ILIRIJA
Kožar (20′), Smrtnik (21′), Šajn (34′, 60′), Pene (76′); Vidic (33′), Škrinjar (68′) AG, Heljezović (91′)
RK: Blaž Medle (63′) – Ivančna Gorica
KOLPA  : BRINJE GROSUPLJE (odpovedano)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…