Večina tekem petega kroga 3. SNL center bo odigranih v soboto, le Kolpa in Lesce se bosta v nedeljo pomerila v Podzemlju. Na sporedu bosta dva derbija, vodilna Ilirija bo na svojem igrišču gostila Zagorje, ki je v prejšnjem krogu s 5:0 odpravilo Ivančno Gorico.

Pred Zasavci je tokrat nekoliko težja naloga, saj jim bo nasproti stalo moštvo brez izgubljene točke v dosedanjem delu prvenstva. Ljubljančani se poleg vodilnega položaja lahko pohvalijo tudi z najboljšo gol razliko. Naslednji derbi bo odigran v Ivančni Gorici, kamor prihaja Bravo. Ivančna Gorica je v letošnji sezoni precej slabše vstopila v prvenstvo, medtem ko Ljubljančani nadaljujejo pozitiven niz še s pretekle sezone, saj so zadnji poraz utrpeli 9. aprila, ko so jih z 2:1 premagale Lesce. Tokratna nasprotnika sta se srečala v zadnjem krogu lanske sezone in takrat je bil Bravo boljši z izidom 1:2.

Petouvrščeni Šenčur gostuje pri Jevnici in bo poskušal podaljšati niz zmag, po uvodnem porazu so Gorenjci nanizali tri zmage. Jevnica ima precej težav predvsem z branjenjem svojih vrat, do sedaj so prejeli kar 15 zadetkov, kar pomeni skoraj štiri zadetke na srečanje. Gorenjski dvoboj bo gostila kranjska Sava, ki poleg Brava še čaka na odločitev disciplinskega sodnika po dogodkih, ki so se na igrišču zgodili v prejšnjem krogu. V goste prihaja Bled, ki trenutno drži tretje mesto na lestvici in a je osvojil zgolj točko več od sobotnega nasprotnika.

Trboveljski Rudar je uspel vknjižiti le dve točki, čeprav je na srečanju z Velesovim z 2:0 vodil vse do 89. minute. Trboveljčani bodo nove točke lovili na domačem igrišču proti Komendi, ki je doslej prav tako osvojila dve točki. V uvodnih dveh krogih je Komenda travnato površino zapuščala neporažena, a jim poraz ni ušel na tekmah z Ivančno in Ilirijo. Novinci v ligi, igralci Velesovega, bodo gostili Grosuplje. V pripravljalnem obdobju sta se moštvi že srečali, konec julija so se na istem prizorišču zmage veselili Dolenjci. Tekme Velesovega so z nogometnega vidika med bolj zanimivi, na njihovih dvobojih je namreč doseženih največ zadetkov, v povprečju več kot pet na srečanje.

Peti krog zapirata Kolpa in Lesce. Kolpa še vedno lovi svojo prvo točko, morda so Lesce primeren nasprotnik, glede na to da so Gorenjci na dveh gostovanjih izgubili z rezultatoma 3:0. Kolpa je zabeležila že šest zaporednih porazov, vključujoč dva poraza v prejšnji sezoni. Glede na dosedanje rezultate ni pričakovati lanske uvrstitve Belokranjcev, ko so končali na četrtem mestu.