Včeraj je bila odigrana še zadnja preostala tekma jesenskega dela 3. SNL center, v sklopu 14. kroga sta se pomerila drugouvrščeni Bravo in šestouvrščeni Šenčur. V prestolnici je padlo kar sedem zadetkov, vsi so končali v mreži Gorenjcev, ki so že v prvem polčasu klonili šestkrat.

Ljubljančani so pritisnili od samega začetka in pokazali, da resno ciljajo na vrh lestvice in preboj v višji rang tekmovanja. Uvodna zadetka je v peti in deveti minuti dosegel Milan Tučić, oba po predložku z desne strani igrišča. Na 3:0 je v 22. minuti povišal Nejc Filipčič in zmagovalec je bil praktično odločen, a Bravo ni prenehal z napadi. Tri minute kasneje je vodstvo svojega moštva povišal Jaka Corn, ki ima tako že pet zadetkov prednosti pred najbližjim zasledovalcem s sosednje Ilirije, Mustafo Nukićem, ki je bil doslej uspešen 11-krat. Gostje še niso uspeli strniti svojih vrst, v njihovi mreži pa je končal še en strel, Marko Klemenčič je preigral tri igralce Šenčurja, na koncu pa natančno meril z levico. Bravo se do konca polčasa ni ustavil, ‘hat-tricka’ se je v 34. minuti razveselil Tučić, za hrbet vratarja Tilna Žlebnika je pospravil odbitek z osmih metrov in polčas se je končan z rezultatom 6:0.

V drugem polčasu se je igra nekoliko umirila, z golom v 55. minuti je za končnih 7:0 zadel Niko Adamič, ki je bil uspešen s 15 metrov. Bravo je v letu 2017 dosegel novo visoko zmago in se zavihtel na drugo mesto, za vodilno Ilirijo pa zaostaja zgolj za točko. Za vrh se bo tako očitno borilo pet moštev, med vodilnim in petouvrščenim Zagorjem je zgolj sedem točk razlike, v lovu na preboj med drugoligaše ostajata tudi Bled in Ivančna Gorica.

Rezultat zaostale tekme 14. kroga 3. SNL center:
AŠK BRAVO 7:0 TINEX ŠENČUR
Tučić (5′, 9′, 34′), Filipčič (22′), Corn (25′), Klemenčič (27′), Adamič (55′)

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…