Ilirija 1911 nadaljuje z odličnimi predstavami v zahodni skupini 3. SNL in je na domačem terenu proti Šenčurju vknjižila novo zmago. Zeleno-beli so slavili dvanajstič zapored in še naprej ostajajo neporaženi.

Najstarejši ljubljanski klub je v celotni sezoni izgubil samo dve točki, tokrat pa se je moral zelo potruditi za osvojitev vseh treh. Ilirija je proti Šenčurju po zadetku vodilnega strelca prvenstva Dejana Djermanovića sicer hitro povedla, a so gostje tik pred odmorom izid poravnali. Odpor Gorenjcev je trajal vse do zaključnih minut drugega polčasa, ko je Gašper Trdan zabil za vodstvo z 2:1, za končnih 3:1 pa so poskrbeli gostje sami, ko so zatresli lastno mrežo.

V derbiju kroga je Izola na domačem terenu ugnala Brinje Grosuplje, junak ob zmagi s 4:1 pa je s tremi zadetki postal Matija Kalizan. Grosupeljčani so povedli prvi, a so Primorci že do odmora uprizorili preobrat. Varovanci Sanela Konjevića so drugič zapored ostali brez točk, potem ko so pred tem nanizali kar devet tekem brez poraza.

Poteza kroga je v Ljubljani uspela Anelu Aličaiću, ki je na obračunu med Svobodo in Vipavo dosegel pravi evrogol. Osemindvajsetletnik je v 5. minuti srečanja presenetil prav vse na terenu, ko se je nenadoma odločil za strel iz več kot 40 metrov in drugič v sezoni zatresel mrežo nasprotnika. Vipavčani so do izenačenja in končnega rezultata prišli po uri igre, ko je Andrej Lukač uspešno izvedel strel z bele točke.

Dva kroga pred koncem sezone Zagorje še naprej ostaja brez zmage. Žiri so na gostovanju v Zasavju slavile z visokih 0:4, potem ko so Gorenjci v vsakem od polčasov zabili po dva zadetka. Tik pred koncem obračuna bi lahko prišli do še višje zmage, a se je Gal Glažar izkazal z uspešno obrambo najstrožje kazni. Neuspešni izvajalec je bil kar gostujoči čuvaj mreže Tine Lapajne.

Tolminčani so na domačem terenu na krilih Grege Debenjaka visoko ugnali Škofjo Loko. Debenjak je trikrat zatresel mrežo Marka Krpiča, ki je v celotnem srečanju klonil petkrat. Končni rezultat se je v drugi minuti sodnikovega dodatka ustavil pri 5:1, ko je Debenjak tretjič ukanil gostujočega čuvaja mreže.

Edini primorski klub brez osvojene točke v tem krogu je bila Adria, ki je na svojem terenu morala priznati premoč kranjski Savi. Mirenčani so izgubili z 0:3, za Gorenjce pa sta bila uspešna Ermin Čamdžić dvakrat in Armin Pašić enkrat. Kranjčani so drugič zapored komplet vseh treh točk osvojili brez prejetega zadetka.