Ljubljanska Ilirija v zahodni skupini 3. SNL še naprej ostaja neporažena, potem ko so zeleno-beli v predzadnjem krogu na gostovanju v Grosuplju dosegli že svojo 17. zmago v sezoni.

V zadnjih treh krogih so se Ljubljančani vselej morali močno potruditi za končni uspeh, a to jim, kot že celotno sezono, uspeva zelo dobro. Do zmage v Grosuplju so varovanci Roka Goloba prišli po preobratu, saj je Brinje do vodstva prišlo že v 12. minuti, ko je gostujočo mrežo zatresel Klemen Štrancar. Ilirijani so po zaslugi Gašperja Trdana sredi prvega dela prišli do izenačenja, za nove tri točke pa je po dobri uri igre poskrbel Tomaž Kepic. Ilirija ima po 18. odigranih krogih kar 17 zmag in remi, v sredo pa bo na domačem terenu proti drugouvrščeni Izoli lovila način kako odlično sezono končati brez poraza.

Poraz Grosupeljčanov je z zmago izkoristil Šenčur in na lestvici skočil na 3. mesto. Gorenjci so na domačem terenu gostili ljubljansko Svobodo in brez večjih težav osvojili nove tri točke. Samo Kokalj je v 29. minuti postavil izid prvega polčasa, po uri igre pa je za neulovljivih 3:0 zabil veteran Ladislav Stanko in dosegel svoj 12. zadetek v sezoni. Vmes je s svojim prvencem v članskem moštvu vodstvo Šenčurja podvojil Blaž Jamšek. Končni rezultat se je ustavil pri 3:1, potem ko je za častni zadetek poskrbel Klemen Kolar.

Lokalni obračun v Vipavi med domačini in Postojno je odločil avtogol, nesrečnik pa je v 21. minuti postal gostujoči branilec Erduan Bajrami. Vipavčani so slavili sedmič v sezoni in si zagotovili končno 5. mesto na prvenstveni razpredelnici. Zanje je sezona že končana, saj bodo v zadnjem krogu počivali.

V ligi za obstanek so z zmago v Kranju do končnega 8. mesta prišli Tolminčani, ki so proti Savi slavili z rezultatom 2:4. Prvi zadetek je padel šele po 30. minutah igre, ko je Bine Kavčič izkoristil podajo iz kota in zabil z glavo. Domačini so se v igro vrnili tik pred odhodom na odmor, ko je Ermin Čamdžić zabil svoj četrti zadetek v zadnjih treh krogih in postavil izid polčasa. Takoj na začetku drugega dela so Tolminčani ponovno prišli v vodstvo, potem ko je Goran Trivunović iz prostega strela presenetil Alana Halilovića. Domači čuvaj mreže je ob signalu za izvedbo prostega strela še postavljal živi zid in se nikakor ni mogel sprijazniti z odločitvijo sodnika, kar je ob močnem protestiranju privedlo do njegove izključitve. Sredi nadaljevanja je domačinom še uspelo izenačenje, tudi Armin Pašić je zabil tretjič v nizu, a so Primorci v zaključnih minutah vendarle izkoristili igralca več na terenu. Grega Debenjak je štiri minute pred iztekom rednega dela z glavo poskrbel za novo vodstvo, globoko v sodnikovem dodatku pa je izkoristil še hiter protinapad in postavil končnih 2:4. Tudi on se ob koncu sezone lahko pohvali z odlično strelsko formo, saj je pet zadetkov dosegel na zadnjih dveh srečanjih.

V Mirnu so zadnjeuvrščeni Zagorjani dosegli prva dva zadetka na srečanju, a so ob koncu izgubili z visokih 5:1. Luka Resnik je že v 9. minuti Adrio popeljal v vodstvo, potem ko je zatresel lastno mrežo, v 61. minuti pa je Matija Kosmač Zasavcem vlil nekaj upanja za pozitiven rezultat, ko je izenačil na 1:1. Njihove upe je že minuto kasneje s svojim prvim zadetkom v sezoni pokopal Blaž Poljanec, v zaključku dvoboja pa je v ospredje stopil Aleks Šmitran in v dobrih 35 minutah, ki jih je preživel na terenu, mrežo gostov zatresel kar trikrat.

Žiri so na zadnji tekmi v sezoni nadaljevale z izjemno formo in so proti Lescem dosegle že svojo sedmo zmago v nizu. Zadnji poraz je ekipa Borisa Freliha doživela 1. maja proti Izoli, nato pa je na sedmih tekmah vselej slavila in se v tem obdobju ponaša z gol razliko 22:3. Pot do zmage in uspešnega zaključka sezone je Žirem tlakoval David Frelih, ki je zabil oba zadetka za svoje moštvo.