H koncu je prišlo še tekmovanje v 3. SNL vzhod. Že včeraj smo poročali, da je novi prvak tega tekmovanja NK Rogaška, ki je z 1-2 ugnala NK Bistrico. Omenjeno srečanje je bilo tudi najpomembnejše v letošnji izvedbe 3. SNL vzhod, saj bitke za obstanek tokrat ni bilo. NZS je v okrožnici dne 24.5. namreč zapisala: Iz 3. SNL vzhod oziroma zahod ne izpade nobena ekipa, morebitna prosta mesta pa se popolnijo na podlagi interesa s strani klubov MNZ (pri tem se upošteva tudi izpolnjevanje licenčnih kriterijev). Kljub temu tekmovalnega naboja na preostalih tekmah ni manjkalo, zanimivo pa je, da do zmage ni prišlo nobeno domače moštvo.

Sprehod po zelenicah 3. SNL vzhod pričenjamo v Dravogradu, kjer so prepričljivo slavile NK Cirkulane. Gostje so domačim nasuli kar 4 zadetke, levji delež pa so opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3-0. Med strelci so se znašli Adrian Bezjak, Stefan Zazić in Alen Cimerman, ki je v 21. minuti zadel z enajstih metrov. V 55. minuti je Cimerman zadel še enkrat in pokopal vse upe Korošcev, ki so tako sezono zaključili na 5. mestu Lige za Prvaka.

NK Koroška Dravograd : NK Cirkulane 0 : 4

Manj strelsko razburljivo je bilo srečanje v Zrečah, kjer so gostovali nogometaši Dravinje. Gostje je v 27. minuti v vodstvo popeljal Žan Ramšak, Zrečani pa so v izenačili v v drugem polčasu v 73. minuti tekme. Uspešen je bil Blaž Brglez, ki je tako postavil končnih 1-1.

NK Zreče : NK Dravinja 1 : 1

NK Šampion je včeraj zgolj še potrdil prvo mesto v Ligi za obstanek. Z 2-3 so bili Celjani Celjani uspešnejši v Podvincih in tako prišli še do osme letošnje zmage. Za goste je vse tri zadetke dosegel Gal Grobelnik, strelca Podvincev pa sta bila Jan Ziko Zajko in Tomaž Gojkošek.

NK Podvinci : NK Šampion 2 : 3

NK Videm pri Ptuju je zmagal na gostovanju pri NK Dobrovce. Gostujoče moštvo je do zmage prišlo predvsem po zaslugi dobre predstave v prvem polčasu, ko so z dvema goloma Renata Vrbanića prišli do vodstva z 0-2. V drugem polčasu so Dobrovce zaigrale bolje, a po zadetku Gregorja Cafuta za 0-3 izgubili možnost za povratek. Častni zadetek je v 77. minuti prispeval Jan Krivec.

Dobrovce : Videm pri Ptuju 1 : 3

Šmarje pri Jelšah je izgubilo še 13. v sezoni, visok poraz z 0-4 pa jim je na domačem terenu prizadejalo moštvo Korotan Prevalje. Po dvakrat sta zadela Anže Zavolovšek in Urh Grešovnik.

Šmarje pri Jelšah : Korotan Prevalje 0 : 4