V 3. SNL Vzhod sta preostala obračuna šestega kroga prinesla točke gostujočima ekipama. Rogaška je z 0:2 slavila proti Vidmu, medtem ko so Cirkulane z 1:2 ugnale Šampion.

Rogaška še naprej igra odlično in je dosegla že svojo peto letošnjo zmago oziroma četrto zaporedno. Gostje so proti Vidmu hitro prevzeli pobudo na terenu ter so do vodilnega zadetka prišli že po 19. minutah igre, ko je Mitja Rešek izvajal kot z desne, najvišje v kazenskem prostoru domačinov pa je skočil Ivica Jurkić in z glavo zabil za vodstvo. Videm si v prvih 45 minutah večjih priložnosti ni priigral, edina omembe vredna situacija pa se je zgodila po pol ure igre, ko je Žiga Zdovc poizkusil iz prostega strela, a je meril naravnost v dobro postavljenega Lana Vunderla. Z nevarnimi akcijami je veliko bogatejši bil drugi polčas, v zgrešenih priložnostih pa so prevladovali predvsem Slatinčani. V 54. minuti je do strela z bližine, po slabi reakciji domače obrambe, prišel Tim Golob, vendar je meril mimo vrat. Tri minute kasneje in dolgi podaji po desni strani si je domači vratar Tibor Banić privoščil slab izhod iz vrat, ampak na njegovo srečo je Anej Kmetič veliko priložnost zapravil in zgrešil cilj. Videmčani so v drugem delu, aktiven je bil predvsem Renato Vrbanić, večkrat poizkušali s streli od daleč, ampak njihovi poizkusi so praviloma zgrešili cilj. Na drugi strani so gostje iskali drugi zadetek in možnost, da bi tekmo dokončno prelomili, v 71. minuti pa jim je to tudi uspelo, ampak je zadetek zaradi dvignjene zastavice stranskega sodnika bil razveljavljen. V zaključnih minutah so imeli tudi vse več prostora pred domačimi vrati, v zadnjih sekundah rednega dela pa je Golob po samostojni akciji vendarle poskrbel za končnih 0:2. Slatinčani imajo v mesecu septembru stoodstotni izkupiček, saj so zmagali na vseh štirih obračunih. Povsem drugačen je izkupiček Videmčanov, ki so nazadnje zmagali konec avgusta proti Šmarjam, v septembru pa so v štirih krogih osvojili le eno točko.

V Celju je Šampion na svojem terenu gostil Cirkulane in proti Haložanom imel vodstvo ob polčasu, a na koncu so se novih treh točk veselili gostje. Celjani so povedli v 42. minuti, ko je zadetek zabil Luka Mihalič in poskrbel za vodstvo na odmoru. V drugem delu je sledil popoln preobrat, ki so ga gostje zrežirali že do sredine polčasa. Za izenačenje je v 50. minuti poskrbel Blaž Cesar, petnajst minut kasneje pa je za končnih 1:2 ter novo zmago Cirkulan poskrbel Jaša Bojnec. Po napredovanju med tretjeligaše Haložani še naprej kažejo dobre predstave in pridno nabirajo točke. V prvih šestih krogih so jih osvojili že dvanajst, kar trenutno zadošča za visoko četrto mesto na prvenstveni razpredelnici. Šampion ima na kontu pol manj točk in še naprej zaseda mesta v spodnji polovici lestvice.

Videm – Rogaška 0:2 (0:1)