Slovenska nogometna reprezentanca je na mini južnoameriški turneji odigrala še zadnjo prijateljsko tekmo proti Argentini. Po pričakovanju je z 2:0 slavila domača ekipa. Med strelce sta se vpisala Ricky Alvarez in Lionel Messi.

Prijateljska tekma: La Plata (Argentina)
ARGENTINA 2:0 SLOVENIJA
Strelca: Alvarez (12.), Messi (76.)

Argentina: Romero, Rojo, Basanta, F. Fernandez, Mascherano (od 77. Mammana), Rodriguez (od 58. Aguero), Biglia (od 14. Campagnaro), Perez, A. Fernandez (od 58. Gago), Alvarez (od 57. Di Maria),  Lavezzi (od 58. Messi). Selektor: Sabella

Slovenija: Belec; Brečko, Cesar (od 88. Balažic), Ilić (od 46. Samardžić), Jokić; Rotman, Stevanović (od 82. Mertelj), Kirm (od 46. Lazarević), Iličić (od 46. Pečnik), Kurtić, Novaković (od 88. Firer). Selektor: Katanec

Slovenska izbrana vrsta se je po porazu z Urugvajem pomerilaše z Argentino, s katero se v kratki zgodovini državne samostojnosti še ni pomerila. Seveda pa pred tekmo leta brez težav ni šlo. Včeraj zvečer se je s hrano zastrupilo šesterica slovenskih reprezentantov: Samir Handanović, Boštjan Cesar, Dalibor Stevanović, Andraž Struna in Jan Oblak, ki ima ob tem poškodovano koleno, vendar z izjemo prvega vratarja, ki je ostal v hotelu, kjer so nastanjeni Slovenci, so se vsi razen Handanovića odpravili na tekmo. Kljub težavam sta Boštjan Cesar in Dalibor Stevanović zaigrala od prve minute, zaradi težav obeh vratarjev pa je nepričakovano priložnost dobil tretji vratar Vid Belec. Tudi v domačem taboru imajo nekaj težav s poškodbami, ki na zadnjem testu pred svetovnim prvenstvom prav tako niso nastopili prav z vsemi najboljšimi. Prijateljsko srečanje sta izpustila Palacio in Demichelis, Zabaleta, Garay in Higuain zaradi lažjih poškodb niso igrali, saj selektor Gavčev ni želel tvegati pred začetkom prvenstva.

Slovenija je po pričakovanju igrala bolj obrambno zaprto in se uspešno upirala Argentini le do 12. minute, ko je Jasmin Kurtić na sredini izgubil žogo, do nje je prišel Ricky Alvarez, ki je s strelom po tleh v levi kot vratarja Belca Argentino popeljal v vodstvo.  V nadaljevanju so Argentinci prevzeli pobudo in večino časa je bila žoga na slovenski polovici. Slovenci so si v 23. minuti priborili prvi strel s kota, toda ni bilo večje nevarnosti za vratarja Romera. Na drugi strani je dvakraz zapretil Maxi Rodriguez. Najprej v 26. minuti Vid Belec zaustavil njegov strel, potem pa je v 34. minuti slovenski vratar nevaren strel s konicami prstov odbil v prečko in preprečil nov zadetek Argentine. Proti koncu prvega polčasa je Slovenija z dvema podajama v kazenski prostor Argentine iskala priložnost za izenačenje, a se ni izšlo.

Drugi polčas je bil podoben prvemu – dominacija domače ekipeDomači selektor je v 58. minuti opravil menjavo in v igro poslal znamenito trojko: v igro pri Argentini so vstopili Lionel Messi, Angel Di Maria in Sergio Agüero. Tik zatem je Slovenija imela najlepšo priložnost, ko je po akciji Dejana Lazarevića na levi strani pred vrati iz obrata streljal Milivoje Novaković, vendar je bil Sergio Romero na pravem mestu. Atomski trio je hitro poživil igro Argentine. Messi je potem poskušal izsiliti 11-metrovko, vendar mu glavni sodnik ni nasedel. Prav že omenjena trojica je lepo kombinirala za drugi zadetek gostiteljev. Messi je uspel zadržati žogo v napadu, ki je prišla do Di Marie in ta je z visoko podajo našel Agüera. Slednji je z glavo podaljšal do prostega Messija, ki mu z bližine ni bilo težko zadeti gola. Argentinci se so konca tekme niso preveč naprezali, Messi je imel v zadnji minuti prosti udarec, ki pa je zletel za las mimo desne vratnice, in ostalo je pri zanesljivi zmagi z 2:0.

Slovenci so na zahtevni tekmi imeli kar precej težav s hitrimi Argentinci, ki so po vsaki izgubljeni žogi vršili pritisk, zato si razen Novakovićeve drugih priložnosti niso uspeli priigrati. Celotna ekipa je morala garati v obrambi. Nekajkrat pa se je izkazal branilec Miral Samardžić, član moldavskega prvaka Sheriffa, ki je kar nekajkrat dobro zaustavil nevarne akcije argentinske zvezdnike na robu kazenskega prostora ali v njem. Pohvale pa gredo tudi vratarju Vidu Belcu, ki je malce nepričakovano debitiral na tekmi leta in se izkazal z nekaj obrambami.