O derbiju SŽNL med Olimpijo in Pomurje, ki so ga z zadetki Tjaše Tibaut, Manje Rogan in Sare Makovec dobile Beltinčanke, smo podrobno pisali že včeraj. V senci dvoboja pa so bile v nedeljo odigrane še štiri tekme. Večjih presenečenj ni bilo, ob pričakovanih zmagah Fužinarja, Rudarja in Radomelj pa so se v Mariboru veselile tudi Krimovke.

Ljubljančanke so v Ljudskem vrtu, na igrišču z umetno travnato površino, s članskim prvencem Jane Intihar povedle že v tretji minuti dvoboja, pester uvod v srečanje pa je zgolj dve minuti zatem postregel z novim zadetkom. Vodstvo Krima namreč ni trajalo prav dolgo, saj je Jera Meglič s prvim zadetkom v letošnji sezoni poskrbela za hitro izenačenje. Izid 1:1 je obveljal vse do 51. minute srečanja, ko je gostujoča zasedba prišla do enajstmetrovke, le-to pa je v zadetek za minimalno zmago pretvorila Jasna Osmanagić. Krimovke so se tako v peti medsebojni tekmi z Mariborom razveselile prve zmage in ostale v stiku s Fužinarjem, ki še naprej lovi skupino za prvaka.

Ravenčanke namreč za četrtouvrščenimi Radomljankami zaostajajo vsega tri točke, boj pa je še zdaleč od zaključenega, saj Radomlje ob obračunu z Ankaranom čakata še tekmi z Rudarjem in Pomurje, Korošice pa se bodo ob Olimpiji merile z Ankaranom in Mariborom. Varovanke koroškega stratega Živadinovića so si pred zadnjimi tremi tekmami rednega dela prvenstva priigrale dobro popotnico, saj so z devetimi zadetki povozile zadnjo Ajdovščino. V 14. in 18. minuti sta strelski šov odprli Sanja Malinić in Adrijana Mori, prva se je v drugem polčasu razveselila še treh zadetkov, medtem ko je bila obetavna Morijeva trikrat natančna že v prvem polčasu, ki so ga Ravenčanke dobile s 4:0. V nadaljevanju je padlo še pet zadetkov, ob ‘hat-tricku’ Malinićeva pa sta se med strelke vpisali še Vanja Duronjić ter rezervistka Amina Odobašić, ki se je razveselila prvenca.

Brez večjih težav so z neugodnim gostovanjem v Velesovem opravile tudi varovanke trenerja Petra Kristina. Radomljanke so zmago in tri točke na Gorenjskem potrdile že v prvem polčasu, ko je v 18. minuti najprej zadela Tinkaran Senica, pot do pomembne zmage pa sta v prvem polčasu tlakovali še Barbara Kralj in Ana Černelič. Omenjeni dvojec je bil uspešen tudi v drugem polčasu, ko je Kraljeva v 63. minuti zadela za vodstvo z 0:4, pet minut zatem pa je Černeličeva pa je potrdila zmago gostujočega moštva. Tako Kralj kot Černelič sta bili v letošnji sezoni uspešni že 14-krat, kar je trenutno dovolj za šesto mesto ligaške lestvice strelk.

Radomljanke z zmago v Velesovem niso uspele skočiti pred Rudar, saj so novo zmago vknjižile tudi Velenjčanke, ki so v ponovitvi pokalnega polfinala vnovič premagale Ankaran. Primorke so bile skozi večji del srečanja v podrejeni vlogi, omeniti velja zgolj zadeto vratnico, zmago pa sta gostiteljicam priigrali Sara Agrež in Urška Tič, ki se je spomladi po nekaj letih nogometnega premora vrnila na igrišča in je v 85. minuti potrdila pomembno zmago Rudarja. Že pred tem pa je bila dvakrat natančna Agreževa. Kadetska reprezentantka Slovenije se je v dvoboju z Ankaranom izkazala že pred nekaj tedni, ko je z odločilnim zadetkom svoje moštvo popeljala v pokalni finale, včeraj pa je z golom v deveti minuti Rudar povedla v vodstvo, v 56. minuti pa prednost podvojila in tako tlakovala pot do zmage, a tako kot za Radomljanke, tudi za Velenjčanke velja, da morajo paziti na nevarne Ravenčanke. Tudi Velenjčanke namreč čakata še dve zahtevni tekmi, po Radomljah še proti Pomurju in za zaključek še s Krimom.

Rezultati 15. kroga SŽNL:
OLIMPIJA 1:3 TELEING GMT POMURJE
Žganec (55′); Tibaut (17′), Rogan (41′), Makovec (72′)
MARIBOR 1:2 KRIM
Meglič (5′); Intihar (3′), Osmanagić (51′ pen)
VELESOVO 0:5 MOJE-LECE.SI RADOMLJE
Senica (18′), Kralj (25′, 63′), Černelič (35′, 68′)
FUŽINAR 9:0 AJDOVŠČINA
Malinić (14′, 47′, 65′, 74′), Mori (18′, 28′, 33′), Duronjić (67′), Odobašić (84′)
RUDAR ŠKALE 3:0 ANKARAN
Agrež (9′, 56′), Tič (85′)

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…