V nedeljo se je končal redni del državnega prvenstva za dekleta. Že pred zadnjimi tremi tekmami sezone je jasno, da bo naslov znova romal v Beltince, saj so si Pomurke z visoko zmago v Slovenj Gradcu zagotovile še četrto zaporedno zvezdico. Visoko zmago so na Gorenjskem slavile tudi Velenjčanke, v obračunu kroga pa so Mariborčanke izgubile pomembno tekmo proti Radomljankam, v primorskem obračunu pa so se pričakovane zmage veselili igralke Ankaran Hrvatinov.

Tako Pomurke kot tudi Velenjčanke so v 18. krogu suvereno slavile na gostovanju. Beltinčanke so gostovale pri Korošicah, ki so nastopile z zgolj devetimi igralkami in jih, potem ko so se Slovenjgradčanke v prvem polčasu dobro upirale, v nadaljevanju povsem nadigrale. Zadetke za “žuto-plave” so dosegle že stare znanke slovenskih zelenic, med drugim pa tudi Biljana Bradić, ki se v rumeno modrem dresu odlično znajde. Ob Bradićevi so se med strelke vpisale še Tjaša Tibaut, Monika Conjar in Špela Kolbl. Da na Koroškem po odličnem jesenskem delu nekaj ni v redu, pove rezultat prvotne tekme med Pomurjem in Slovenj Gradcem, ko so Korošice nudile odličen odpor Pomurkam in po polčasu zaostajale le za dva zadetka. Vsekakor zadnje besede na Koroškem še niso rekli, saj se bodo borili za prvaka lige za obstanek, a bo tudi to sila težko.

Velenjčanke nadaljujejo z odličnimi predstavami, saj so na Gorenjskem slavile z visokih 0:10. Igralke Velesovega so po slabem začetku pomladanskega dela tekmovanja tokrat morale priznati premoč še drugič v nadaljevanju sezone. Kljub porazu se v Velesovem že ozirajo proti nadaljevanju prvenstvu, saj si tudi letos želijo osvojiti ligo za obstanek. Velenjčanke v zadnjem času igrajo v zares odlični formi, med drugim pa se dekleta na igrišču odlično ujamejo,  kar je razvidno tudi ob pogledu na številne dosežene zadetke. Velenjčanke so prednost pred Radomljami ohranile na težko ulovljivih šestih točk in bodo tudi letos, če ne bo zares velikega presenečenja, osvojile odlično drugo mesto.

Mariborčanke so si zaključek rednega dela prvenstva želele končati z zmago, a so bile Radomljanke premočne. Z zmago bi se vijolice uvrstile na tretje mesto, zato je bila tekma sila zanimiva. Domačinke so tekmo pričele v popolni postavi, medtem ko gostujoče Mariborčanke niso mogle računati na Sašo Peruš, Saro Lovrec, Živo Hanžič, Nejo Uršič in Ano Uršič. In kot zakleto za domačinke, je Karmen Ulbin, ki v zadnjem času kaže dobro strelsko formo, v 18. minuti Maribor popeljala do vodstva z 0:1. Do konca polčasa so Mariborčanke še zdržale in na odmor odšle s prednostjo, ki pa je že takoj v začetku drugega polčasa usahnila. Barbara Kralj, kapetanka Radomelj, je v uvodu drugega polčasa izenačila. Mariborčankam, ki so celotno tekmo igrale brez menjave, je kasneje pošla sapa, kar je znala izkoristiti Ana Černelič, ki je v 75. minuti postavila končni rezultat 2:1 ter s tem ekipo Radomelj ohranila v boju za drugo mesto.

V primorskem obračunu v Ankaranu, kjer so gostovale Ajdovke, so lahko navijači domačega moštva spremljali popolno prevlado domačink. Že v prvem polčasu je v ajdovski mreži končalo pol ducata žog, s čimer so igralke Ankaran Hrvatinov pred nadaljevanjem prvenstva najavile, da si želijo v skupini za obstanek poseči po prvem mestu. V drugem polčasu je domači trener zamenjal tri igralke, ki so prinesle dodatno svežino v sami igri. V drugem polčasu smo tako videli še tri zadetke ter neuspešno izvedeno najstrožjo kazen domače vratarke Sindi Germek. Z zmago in tremi točkami so Ankarančanke poskrbele, da bodo v skupini za obstanek krenile s prvega mesta na lestvici. Ajdovščina je letošnjo sezono končala klavrno, zgolj z zmago proti Jevnici, a verjamemo, da bodo dekleta zbrala dovolj motivacije in se v naslednji sezoni vrnila še boljša.

Rezultati 18. kroga SŽNL:
ŽNK PREŠA SLOVENJ GRADEC 0:14 ŽNK TELEING POMURJE BELTINCI
Tibaut (3′ pen, 34′, 65′, 75′, 89′), Bradić (5′, 31′, 84′), Zupanc (44′ ag), Kolbl (52′), Conjar (53′, 69′, 73′, 90′)
ŽNK RADOMLJE 2:1 ŽNK MARIBOR
Kralj (46′), Černelić (75′); Ulbin (18′)
ŽNK ANKARAN HRVATINI 9:0 AJDOVŠČINA
Lofino (9′, 16′), Čepak (18′, 30′), Pasar (23′, 26′, 89′), Kalčič (47′), Požar (77′)
VELESOVO 0:10 ŽNK RUDAR ŠKALE
Marolt (26′, 44′), Lukek (36′, 59′), Berdnik (39′), Prašnikar (49′, 68′), Gomboc (54′), Sevšek (65′), Fetahović (70′)

Naloži več novic od M. K.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…