Igralkam Pomurja ni uspelo ponoviti lanskega dosežka, Beltinčanke so po zmagah nad Črnogorkami in Estonkami, ki so jih ugnale po preobratu z zaključnih minutah, v tekmi z romunsko Olimpio potrebovale zmage, a se je zgodilo prav nasprotno. Romunke so se z izidom 0:2 veselile še tretje zmage v kvalifikacijskem turnirju in se zasluženo uvrstile v osrednji del Lige prvakinj. Pomurkam tako preostane borba za obe domači lovoriki. Državno prvenstvo se pričenja že prihodnji vikend.

Liga prvakinj – tretja tekma kvalifikacij. Glavna sodnica: Zuzana Kovačova.
Beltinci: Športni park, 800 gledalcev.
POMURJE BELTINCI 0:2 OLIMPIA CLUJ
Havristiuc (13′), Voicu (52′)

Rumeni kartoni: Giurgiu (45+3)
Menjave: Podovac – Bradić (53′), Godina – Rozmarič (81′), Boškan – Lefort (87′); Taraşila – Lunca (23′), Meluta – Havristiuc (69′), Carp – Giurgiu (87′)

POMURJE BELTINCI
[team1]

OLIMPIA CLUJ
[team2]

Romunke so odločno krenile v obračun in prvič resno zapretile že v osmi minuti obračuna, ko pa je beltinška vratarka Gardijan po predložku Voicu s skrajnimi močmi izbila v kot. Enega teh so si gostje priigrale tudi v 13. minuti, ko so tudi povedle, po predložku Bortan je bila pred golom Pomurja najvišja Havristiuc. Domača četa, ki je danes zaradi četrtkove izključitve ni smel voditi Bojan Jančar, je bila prvič nevarnejša v 21. minuti, ko pa gostujoča vratarka Ganea ni imela težav s strelov Bibi Bradić, pet minut zatem pa je slabo sprožila tudi Tjaša Tibaut. Blizu izenačenja so bile Pomurke v 29. minuti, ko pa se je po dobrem strelu Bradićeve, ta je pomerila z 20 metrov, z odlično obrambo izkazala Ganea. To je bila tudi zadnje omembe vredna priložnost v prvem polčasu, Romunke so do odmora še nekajkrat poizkusile, a bile v zaključku nenatančne.

Tudi v drugi polčas so bolje krenile Romunke in v sedmi minuti nadaljevanja še drugič zadele. Andreea Voicu se je znašla sama pred vratarko Gardijan, ki je bila v dvoboju iz oči v oči z 19-letno Romunko brez moči. Beltinčanke so bile tako naslednjič nevarne šele v 67. minuti, ko pa je Monika Conjar za malce zgrešila okvir vrat in ostalo je pri dvojni prednosti nasprotnic. Še lepša je bila priložnost v 75. minuti, ko je izkušena rezervistka Podovac s predložkom z leve zaposlila Špelo Kolbl, a je tudi mlada krilna vezistka Pomurja zgrešila romunska vrata. V 81. minuti je poizkusila še Podovac, a je bila Ganea dobro postavljena, minuto zatem pa so nevarno zapretile še igralke Olimpie, a je Ciolacu merila mimo gola.

Muri po avtogolu derbi in vstopnica za finale

Nogometašice Mure so prve finalistke pokalnega tekmovanja za ženske. Črno-bele so v Fazane…