Kranjčani so po treh domačih tekmah gostovali pri Aluminiju iz Kidričevega in iztržili pomembno točko v boju za obstanek. Končni rezultat je bil 2:2. Kranjčani so tudi po tretjem obračunu pod vodstvom Dušana Kosića še neporaženi. V Kidričevem so dosegli pomembno točko v boju za obstanek in imajo ob tekmi manj še vedno štiri točke prednosti pred predzadnjim Aluminijem in osem pred zadnjo Muro.

Prva Liga Telekom Slovenije – 29. krog. Glavni sodnik: Bojan Mertik.
Kidričevo: Športni park, 300 gledalcev.

ALUMINIJ 2:2 TRIGLAV
Strelci: Žagar (18), Drevenšek (84 pen); Diallo (28), Đurković (75)

Aluminij: Murko, Topolovec, Bingo, Lonzarić, Kurež, Bloudek, Žagar, Spahić (79 Zajc), Medved, M. Rešek (56 Drevenšek), Črnic (70 Jovanović). Trener: Edin Osmanović.
Triglav: Pelko, Šturm, Diallo, Klemenčič, Jelar, Đurković, Krcić (60 Ovčina), A. Poplatnik, Pokorn, Nazić (54 Šušteršič (88 Kongnyuy)), Bubanja.Trener: Dušan Kosić.

Gostje so prvič zapretili v 12. minuti, ko so v enem napadu dvakrat streljali. Poskusila sta Davor Bubanja in Aleš Poplatnik, obakrat pa je bil na mestu Tomaž Murko. Šest minut kasneje pa so domači povedli. Tadej Žagar je po dolgi podaji z leve strani lepo stekel med branilci, prišel do strela in zadel za 1:0. A vodstvo domačih je trajalo le deset minut. Takrat je Aleš Poplatnik s podajo iz kota lepo našel Lamina Dialla, ki je z glavo ugnal Murka. Ta se je žoge sicer dotaknil, a je ni zmogel ukrotiti. Kranjčani so imeli novo lepo priložnost v 39. minuti, ko je Anže Jelar streljal iz šestih metrov, Murko pa je ponovno dobro posredoval. Tik pred koncem polčasa so imeli priložnost še domači, a je Sandro Bloudek slabo sprejel žogo, tako da mu jo je vratar Žan Pelko odvzel brez težav.

Uvod drugega polčasa ni prinesel posebnega razburjenja, prvi nevarnejši strel je sprožil Bloudek v 57. minuti, a Pelko z njim ni imel težav. V 64. minuti je poskusil Enis Đurkovič, ki pa je bil premalo natančen, tako kot tudi Bloudek in Marko Drevenšek na domači strani. V 75. minuti pa so Gorenjci povedli. Po desni strani je prodrl Bubanja, podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu v kazenskem prostoru Đurković in s 13. golom v sezoni svojo ekipo pripeljal do vodstva. Čez štiri minute pozneje se je zatresla vratnica gostov, ko je Robert Kurež sprožil z velike razdalje in zadel vratnico. V 84. minuti pa je Martin Šušteršič v kazenskem prostoru storil prekršek in se pri tem tudi poškodoval. Domači so tako imeli na voljo strel z bele točke. Marko Drevenšek je enajstmetrovko zanesljivo izkoristili za končnih 2:2.

Kranjčane že v sredo na domačem terenu čaka zaostala tekma z Domžalčani. Zadnjo tekmo med obema ekipama, ki je bila prijateljska, so odigrali naslednji dan po odpovedi v Domžalah, zmage pa se je veselil Triglav z rezultatom 2:1.

Avtorica: Aljaska