Tudi nogometaši Radomelj, ki počasi zaključujejo s pripravami na krstno prvoligaško sezono, so odigrali zadnjo pripravljalno srečanje. V domačem Športnem parku so se pomerili s kranjsko Zarico.

Potem ko so varovanci trenerja Dejana Djuranovića v prejšnjih štirih tekmah zabeležili ravno toliko zmag, premagali so Dravinjo, Triglav, Šenčur in Slobodo iz Tuzle, so tokrat le remizirali s tretjeligaško Zarico. A pozor, Kranjčani so med poletnim prestopnim rokom močno okrepili svoje vrste, kranjski strateg Janez Zupančič pa ima na voljo kar nekaj preverjenih nogometašev. Ti so danes kar malce šokirali domače Radomljane, ki so še dvajset minut pred koncem tekme zaostajali za kar tri zadetke. Mrežo domačega vratarja Drakoviča je v 32. minuti načel Božičič, že dve minuti kasneje so Gorenjci vodili z 0:2, zadel je Šujica, v minuli sezoni z dvajsetimi zadetki prvi strelec 3. SNL zahod. Strelski pohod Kranjčanov se je nadaljeval tudi v drugem polčasu, ko je po dobri uri igre prednost povišal izkušeni Robnik. Radomljani so se v zadnji četrtini obračuna le zbrali in v 73. minuti znižali preko Avblja, šest minut kasneje je zadel še Barukčič, štiri minute pred iztekom rednega dela srečanja pa je končni izid postavil Vrhunec.

Radomljani prvoligaško popotovanje odpirajo v nedeljo, ko se bodo v domžalskem Športnem parku pomerili z nogometaši Luke Koper, ki jih jutri čaka obračun z azerbajdžanskim Nefčijem.

KALCER RADOMLJE 3:3 ZARICA KRANJ
Avbelj (73′), Barukčič (79′), Vrhunc (86′); Božičič (32′), Šujica (34′), Robnik (57′)
Kalcer Radomlje: Draković, Želko, Kosec, Zukić, Balkovec, Zavrl, Cerar, Snoj, Stoiljković, Jakovljević, Ciriković. Igrali so še: Andrić, Cankar, Gvardjančič, Jazbec, Papež, Barukčič, Kuntarič, Avbelj, Vrhunc, Vuk, Seferović. Trener: Dejan Djuranović.
Zarica Kranj: Vrečič, Levstek, Bernik, Dovžan, Ajdovec, Jošt, Tabot, Šubic, Kotnik, Šujica, Božičič. Igrali so še: Preradović, Dimitrov, Pirc, Robnik, Stanko. Trener: Janez Zupančič.