Mariborčani so v otvoritveni tekmi nove sezone gostovali v Šmartnem ob Paki, kjer je tamkajšnji klub, novopečeni tretjeligaš, praznoval 90 let igranja nogometa.  Kljub visokem jubileju pa vijoličasti iz Maribora, danes so igrali v belih dresih saj je primarna barva gostiteljev prav tako vijoličasta, do domačinov niso bili nič kaj prizanesljivi, nasuli so jim namreč kar deset zadetkov.

Gostujoči trener Darko Milanič je danes preizkusil kar 22 nogometašev, premešani enajsterici sta odigrali vsaka po en polčas, in  se enakovredno izkazali z zadetki. V vsakem polčasu jih je padlo po pet. Po dvakrat so se med strelce vpisali Zahović, Mešanović in Ahmedi, svoj zadetek pa so prispevali še Hotić, Šuler, Tavares in Mlakar.

Šmartno 1928 – Maribor 0:10 (0:5)

Strelci: 0:1 Zahović (10), 0:2 Zahović (16), 0:3 Hotić (24), 0:4 Šuler (27), 0:5 Tavares (32, 11m), 0:6 Mlakar (47), 0:7 Ahmedi (50), 0:8 Mešanović (58), 0:9 Mešanović (68), 0:10 Ahmedi (89)

NK ŠMARTNO 1928: Mušič, Pavič Kac, Kompan, N. Zabukovnik, Zavolovšek, Trop, G. Zabukovnik, Hrastnik, Trap, Agić, Veler. Igrali so še: Aravs, Gačnik, Roškar, Žokić, Založnik, Šegota, Podkrižnik, Kopušar, Kolšek, Mihevc. Trener: Ramiz Smajlović.

NK MARIBOR – prvi polčas: Cotman (43′ Pirić), Milec, Šuler, Uskoković, Viler, Vrhovec, Pihler, Hotić, Kramarič, Tavares, Zahović. Drugi polčas: Pirić, Štor, Ivković, Doumbia, Kolmanič, Dervišević, Ahmedi, Bohar, Bajde, Mešanović, Mlakar. Trener: Darko Milanič.