V domžalskem športnem parku je bil danes pravi nogometni praznik. Pred povsem polnimi tribunami sta se pomerili ekipi, ki sta v našem nogometnem prostoru trenutno najbolj vroči. Domžale so v izjemni formi, Mariboru pa je sredi tedna uspel eden največjih uspehov v zgodovini slovenskega nogometa. Trener gostov Ante Šimundža je na igrišče poslal povsem identično zasedbo kot v Glasgowu, toda ta enajsterica danes ni bila kos razigrani ekipi Domžal, ki je še sedmič zapored zmagala brez prejetega zadetka in kraljuje na lestvici. Pred Mariborom imajo zdaj že kar 9 točk prednosti, ob dejstvu, da ima Maribor tekmo manj. Za zmago z 2-0 sta zadela Aladin Šišić in Žiga Kous, ponovno je fantastično branil Nejc Vidmar, ki je popravil državni rekord po številu minut brez prejetega zadetka. Ta zdaj znaša 720 minut in še ni končan.

Domžale, ki so danes prvič igrale brez Saše Aleksandra Živca, ki se je preselil na Poljsko, so začele fenomenalno in zadele že iz prve prave priložnosti. Po preigravanju Joshue Parkerja, je do strela z roba kazenskega prostora prišel Aladin Šišić, ki se je v prvi enajsterici znašel prav zaradi odhoda Živca. Šišić je ustrelil po tleh in močno proti oddaljenejši vratnici Jasmina Handanovića, ki pa bi se lahko ob tem strelu bolj izkazal, saj mu je žoga ušla pod rokami. Zgodnji zadetek je že tako ali tako samozavestnim Domžalčanom vnesel dodatnega poguma in v prvih minutah so povsem zagospodarili na igrišču. Mariborčani so prvič poizkusili v deseti minuti, ko je strel Tavaresa brez večjih težav obranil Nejc Vidmar. Brazilec je znova streljal štiri minute kasneje, toda tudi tokrat preslabo za Vidmarja. V 23. minuti je zelo lepo po desni strani prodrl Petar Stojanović, poslal mamljivo podajo v kazenski prostor Domžal, a tam nobenemu izmed njegovih soigralcev žoge ni uspelo poslati v mrežo Vidmarja. V drugi polovici drugega polčasa se je domača ekipa postavila nekoliko bolj nazaj in predvsem pazila na obrambo, toda hkrati pretila z izjemno hitrimi in učinkovitimi protinapadi. Mariborčani so imeli najlepšo priložnost v prvem delu štiri minute pred koncem iz prostega strela, ko si je žogo postavil Ibraimi, toda njegov natančen strel je z odlično obrambo v kot odbil Nejc Vidmar in poskrbel, da so Domžale na odmor odšle z minimalno prednostjo.

V prvih minutah drugega polčasa se je na domžalskem stadionu govorilo samo o temu, koliko minut je še potrebno zdržati brez prejetega zadetka, da bo Nejc Vidmar postavil nov prvoligaški rekord. Pravilen odgovor je bil osemnajst in to je Vidmarju uspelo z odliko. Ravno v 62. minuti, torej minuto pred rekordom, je imel na glavi žogo za izenačenje Bohar, toda po tem, ko je praktično cel stadion žogo že videl v mreži, je Vidmar pokazal neverjeten refleks in žogo z bravurozno obrambo odbil v kot. Ko ima ekipa v svojih vrstah takšnega vratarja, je za vse veliko lažje. In po tem, ko je bil Maribor na robu izenačenja, se je dve minuti kasneje tehtnica nagnila povsem na domžalsko stran. Po novem protinapadu sta na desni kombinirala Parker in Skubic, ki je zaposlil rezervista Kousa, le ta je v igro stopil le nekaj trenutkov pred tem. Kous se je odlično otresel Šulerja in Rajčevića in prišel do strela z razdalje petih metrov, meril v daljši kot in premagal Handanovića ter poskrbel za eksplozijo domžalskega športnega parka. Maribor v naslednjih minutah ni pokazal prave volje in moči za morebiten preobrat, domači pa so se povsem razigrali in nizali priložnost za priložnostjo. Najbližje novemu zadetku je bil Žan Majer, ki je iz razdalje meril proti oddaljenejši vratnici, a se je v tem primeru z lepo parado izkazal tudi Jasmin Handanović. Do konca tekme so imeli Mariborčani terensko premoč, a si pravih priložnosti niso priigrali.

Danes so bile Domžale tiste, ki so bile bolj motivirane, predvsem pa so odigrali taktično perfektno tekmo in povsem zasluženo slavili že sedmič na prav toliko tekmah! Maribor ima ob tekmi manj zdaj že 9 točk zaostanka in očitno se bodo letos za naslov prvaka morali potruditi nekoliko bolj kot v predhodnih sezonah.