Nogometaši Maribora so pred domačim srečanjem z Liverpoolom, enim od največjih spektaklov v Ljudskem vrtu samozavestno pričakovali srečanje z lani četrtouvščenim moštvom angleške Premierlige. A samozavest je bila hitro načeta, gostje so že od samega začetka dominirali in ob koncu ˝zadeli˝ sedmico – zmaga z 0:7 je bila tudi najvišja gostujoča zmaga slovitega kluba z Enfilda v njegovi bogati zgodovini. Razumljivo je bil gostujoči trener, karizmatični Jurgen Klopp zadovoljen s prikazano igro.

“Nisem vedel, da je ta zmaga zgodovinska, toda v vsakem primeru je lepo pisati zgodovino. Maribor je bil pred tekmo samozavesten. Moj pomočnik govori vaš jezik, vprašal sem ga, kaj piše. Da angleška ekipa v Mariboru še ni zmagala – nam je na srečo uspelo prekiniti ta niz. Fantje si zaslužijo to, bili so vztrajni in odločni. Edini problem doslej je bil, da smo morali vedno pojasnjevati, zakaj nismo zmagali. Vedno pravimo, da zato, ker nismo zadeli, toda to za vas ni dovolj. To sezono smo bili velikokrat osamljeni v kazenskih prostorih, nocoj pa je bilo drugače, bili smo dovolj hladni. igralci so pokazali, kaj zmorejo. Gledano v celoti smo odigrali zelo dobro. Ta rezultat bomo skušali izkoristiti. Čaka nas Tottenham, toda tam seveda ne pričakujem podobne tekme, imamo pa dovolj časa da se regeneriramo in pripravimo na naslednjo preizkušnjo.

Na drugi strani seveda strateg naših aktualnih državnih prvakov z rezultatom nikakor ni bil zadovoljen, tako kot za Liverpool, je bilo to srečanje v nekem, žal negativnem smislu, rekordno tudi za Darka Milaniča, saj je doživel najhujši poraz na klopi Maribora. 49-letni je Primorec je priznal, da je moštvo danes izgledalo nemočno in po njegovem mnenju odigralo daleč od svojih sposobnosti, svoje pa je naredilo tudi hitro vodstvo Angležev, ki so že po dvajetih minutah odločili zmagovalca srečanja in je bilo v nadaljevanju nogometašem še težje.

“Bili smo preslabi. Prvi sprejem, prva podaja, videlo se je. To nas je limitiralo. Skozi celosrečanje smo bili slabi. Ko razmišljam o tekmi, ta postavitev in ti fantje so nas pripeljali v ligo prvakov. Tega ne smemo pozabiti. Bili smo bistveno slabši od nasprotnika in tudi od lastnih sposobnosti. Prepričan sem, da smo sposobni tudi pri Liverpoolu v idealnem stanju odigrati odlično tekmo. Občutek imam, da smo sami sebi ustvarjali te situacije. Mentaliteta, ki jo imamo kot moštvo, je takšna, da moramo iskati rešitve v napadu v domači ligi, potem pa naletiš na tekmeca v ligi prvakov, potem se je treba znati tudi braniti. V bodoče se moramo, tudi v takšni postavitvi. V drugem polčasu sem dodal zveznega igralca, a se nam je vseeno zgodilo, da smo igrali tam, kjer ne bi smeli. Potem so nas kaznovali še dvakrat pred koncem tekme. Morda bi s petimi zadaj, morda v sredini bilo to drugače, bilo bi bolj zaprto, vendar hitro zmanjka specialistov za obrambo.”

Naloži več novic od Primož Raj

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…