Na Hrvaškem se obeta rekord zagrebškega Dinama, ki celotno sezono ni doživel poraza, “na Kranjskem” pa nekaj podobnega za zdaj uspeva Zarici, ki igra svojo verjetno najboljšo sezono v zgodovini. Tudi kranjski derbi ni ustavil čete Janeza Zupančiča, ki je proti sosedom naredila nov velik korak k osvojitvi naslova. Sava je bila pred tekmo v dobri formi in za mnoge je bila to še zadnja priložnost, da pride do preobrata na vrhu, toda vodilni gostje so sosede utišali že v prvem polčasu, ko so zadel Kotnik, Šujica in Milić, slednji je ob Robnikovem poskusu dosegel avtogol.  Zdelo se je, da je vse jasno, toda domači se niso dali in rezervist Obradović je že po četrt ure v drugem polčasu izid znižal na 2:3. Za kaj več pa očitno ni bilo moči in zariški kapetan Robnik je v zaključku le še potrdil zmago, najverjetneje pa tudi naslov prvaka. Zarica ima zdaj s tekmo več že štiri točke prednosti pred zasledovalci,  v sredo pa proti skromnim Lescam to prednost lahko poveča na sedem točk.

Ivančna Gorica je tokrat razočarala in svoje možnosti zmanjšala na minimum. Ivančani so namreč gostili Kolpo, tekma pa se je končala brez golov.  Veliko uspešnejše pa je bilo Zagorje, ki je proti spomladi sicer solidnemu Bledu zaigralo v vrhunski formi in slavilo kar s 5:0, Perić pa je dosegel hat-trick. Zagorjani so strelsko daleč najuspešnejša ekipa lige,  med prvimi petimi strelci tekmovanja  so kar štirje njihovi igralci, toda tekom sezone je bilo preprosto preveč nihanj, da bi se proletarci lahko borili za napredovanje. To se je izmaknilo tudi Iliriji, ki v obračunu s Kočevjem ni izkoristila spodrsljaja Ivančne Gorice, saj tudi Ljubljančani, v nasprotju s pričakovanji, niso uspeli priti do zmage. Obračun s Kočevjem se je končal z remijem, potem ko je Kočevje z zadetkom Turščaka povedlo že po četrt ure igre, Ilirijo pa je poraza v 83. minuti rešil Dorniž.

V dvoboju nekdanjih prvoligašev je morda malo presenetljivo ob Sori slavil gostujoči Rudar, v boju za obstanek je pa veliko zmago dosegel Britof, ki so ga po koncu jeseni nekateri že pokopali, a so se Gorenjci vrnili in tri kroge pred koncem že ujeli Kočevje. Ker Šenčur ostaja v 2.SNL je zdaj že jasno, da bo ob Kalcerju B, ki je tokrat brez težav ugnal še Lesce, iz lige izpadel le še zadnjeuvrščeni, tako da se spodaj obeta napet boj vse do konca.