Včeraj se je začela sezona tudi na tretjeligaških zelenicah. Kot vemo, odslej imamo štiri tretje lige, že v samem začetku pa je bilo zelo zanimivo v centralni skupini, videli smo nekaj presenečenj, ena tekma pa je bila odpovedana. Včeraj bi moralo biti v 3. SNL – center na sporedu šest tekem, odigranih pa je bilo samo pet, obračun med Zarico in Kočevjem je bil v Kranju namreč odpovedan zaradi močno razmočenega igrišča. Do treh točk so se dokopali nogometaši Ivančne Gorice, Britofa in Ilirije. Danes je bil na sporedu še zadnji obračun prvega kroga, v Podzemlju je Kolpa, novinec v ligi, gostila ekipo Zagorja, ki je slavila visoko zmago z 0:5.

V Ivančni Gorici se je maloštevilnim gledalcev prvič predstavil novi trener Sadet Hadžić, toda njegova ekipa je proti Savi iz Kranja začela slabo. Že v četrti minuti so namreč doživeli hladen tuš, za goste je zadel 19-letni napadalec Stojan Ilić. Toda Hadžićevi varovanci so hitro stvari postavili na svoje mesto, v 16. minuti je zadel branilec Srđan Arsić, devet minut kasneje pa še eden izmed novincev Denis Čatić. Isti nogometaš je v drugem polčasu dosegel še en zadetek, tokrat iz enajstmetrovke in na ta način postavil končni rezultat tekme – 3:1.

Presenečenje dneva je uspelo novincu v ligi, ekipi Britofa, ki je v gosteh premagala Rudar iz Trbovlja, ki velja za enega izmed favoritov letošnje sezone v 3. SNL – center. Veliko število gledalcev, tega smo v Trbovljah že vajeni, je edini zadetek videlo v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je domačo ekipo šokiral 20 – letni Jan Logar. Napadi Rudarja v drugem polčasu so bili brez uspeha, tako da se je Britof veselil nepričakovane zmage. Domači so tekmo končali z desetimi igralci, saj je bil v zaključku tekme izključen Amel Mrvoljak.

V Radomljah sta se pomerili Kalcer in Ilirija, ekipi, ki sta lani skupaj igrali v ljubljanski regionalni ligi. Tako kot na lanski končni lestvici, so bili tudi tokrat uspešnejši nogometaši Ilirije, ki so slavili z 2-1. Radomlje so na igrišče poslale zelo mlado zasedbo in na ta način verjetno pokazali, da njihovi drugi ekipi v 3. ligi sam rezultat ni prvotnega pomena, ampak bodo mladim fantom ponujali prepotrebne igralne minute in na ta način izkušnje. Najstarejši nogometaš Radomelj v začetni enajsterici je bil namreč njihov vratar Deni Blaževič, ki je letos dopolnil 21 let. Toda tudi Ilirija, ki zelo dobro dela z mladimi nogometaši, razpolaga z mlado in predvsem obetavno ekipo. Tako je njihov trener Goran Markovič na igrišče poslal samo dva nogometaša, ki sta rojena pred letom 1991. Prvi zadetek so gostje dosegli v devetnajsti minuti, ko je v polno meril Dejan Trifković. V drugem polčasu so gostje po zadetku Juvančiča povedli že z dve proti nič, v zadnjih trenutkih tekme pa so domači rezultat znižali prek branilca Roka Krajnca.

Včeraj smo videli še dva remija, in sicer na Bledu in v Lescah. Bled je v dvoboju dveh novincev v ligi gostil ekipo Komende, ki se je lani brez prave konkurence sprehodila skozi ljubljansko regionalno ligo. V prvem polčasu 150 gledalcev zadetkov ni videlo, v drugem delu pa so gostje povedli z zadetkom rezervista Plahutnika v 65. minuti. Domači so se uspeli pobrati in izenačiti devet minut kasneje, ko je končnih 1-1 postavil Jasmin Ekić. Izenačeno je bilo tudi na tekmi med ekipo Šobec Lesce in Jezero Medvode. Videli smo silovit začetek tekme, gostje so povedli že po dobri minuti igre, strelec je bil Nuhanović. Toda tudi domači so odgovorili silovito in deset minut kasneje izenačili prek Goriška. V nadaljevanju tekme smo sicer videli še kar nekaj priložnosti, a se mreži do konca nista več zatresli.

Danes je bila v Podzemlju na sporedu še zadnja tekma prvega kroga, pomerila sta se Kolpa in Zagorje, zanesljive zmage pa so se veselili Zasavci, ki so v mrežo Belokranjcev pospravili pet žog. S tremi zadetki se je najbolj izkazal Anže Krajnc, ki je dvakrat zadel že v prvem polčasu, ko je mrežo Kolpe zatresel v 18. in 26. minuti. V drugem polčasu je vodstvo najprej povišal mladi Ivica Perić, ki se je v Zagorje preselil s sosednjih Trbovelj, nato pa sta zadela še Krajnc, ki je zadel še tretjič, ter domači rezervist Dejan Kolenac, ki je premagal svojega vratarja Izidorja Kordiča.