Za nami so tekme sedmega kroga 3. SNL – center, v katerem smo videli najbolj pomembno tekmo v dosedanjem poteku prvenstva. V Ivančni Gorici sta se pomerili vodilni ekipi lige, Zarica pa je dokazala, da je trenutno zares razred zase in je slavila že sedmič na prav toliko tekmah. Veliko zmago so zabeležili tudi nogometaši Ilirije, ki so gladko slavili v Zagorju in se povzpeli celo na drugo mesto na lestvici. V soboto zmage še za Komendo, Bled v gosteh in Savo Kranj, ki je v sedmem poizkusu prišla šele do prvih točk, premagali so soseda Britof.

Derbi kroga v Ivančni Gorici so dobili nogometaši Zarice, ki pa so po prvem polčasu zaostajali. Varovanci Safeta Hadžića so namreč prek Korena povedli v 30. minuti in prednost zadržali do premora, a nato močno popustili. Po slabih petnajstih minutah drugega dela so se že znašli v zaostanku, saj sta za preobrat poskrbela Jerković in izkušeni kapetan Robnik. Nato je domači trener opravil nekaj zamenjav, ki pa niso dosegle svojega učinka. Še več, gostje so kmalu zatem dosegli še tretji zadetek in potrdili zmago. V 70. minuti je zadnji žebelj v domačo krsto zabil Kotnik, nato pa so Kranjčani brez večjih težav tekmo pripeljali do konca in se veselili že sedme zaporedne zmage in zdaj imajo na lestvici pet točk prednosti pred Ilirijo, šest pred Zagorjem in osem pred Ivančno Gorico, ki pa ima tekmo manj.

V še enem derbiju vrha lestvice je Zagorje gostilo presenetljivo dobro Ilirjo. In gostje so dokazali, da njihovo mesto na lestvici nikakor ni naključje in Zagorje premagali s kar 3:0! Začeli so odlično in povedli že v četrti minuti prek branilca Suljevića, v dvajseti minuti pa je Trifković zadel že za dvojno vodstvo Ljubljančanov. Zagorje se po uvodnem šoku nikakor ni uspelo pobrati, gostje pa so slabih deset minut pred koncem dokončno odločili zmagovalca, strelec je bil nekdanji mladinec Domžal Gregor Dorniž. Zelo zanimivo je bilo tudi v Radomljah, kjer sta se pomerila lanska tekmeca iz regionalne ljubljanske lige. Radomljani so proti Komendi hitro povedli z zadetkom Šipka, a so gostje v drugem polčasu prišli do popolnega preobrata. Najprej je izenačil Petrovič, globoko v sodniškem dodatku pa je Komendi zmago prinesel zimzeleni Žinič. Zmago v gosteh so slavili tudi igralci Bleda, ki so visoko premagali Lesce. Za zmago s 3:0 so zadeli Gaberšček in Varl v prvem polčasu in Juvan, ki je v sodniškem dodatku tekme postavil končni rezultat. Edini domači zmagi v soboto so zabeležili nogometaši Jezera iz Medvod in Save Kranj, ki je prišla do sploh prvih točk v prvenstvu. Medvode so z zadetkom Krajca dobrih deset minut pred koncem strel Kočevje, Sava pa je s 3:1 ugnala sosede iz Britofa. Gostje so sicer povedli prek Logarja, a Romič, Obradović in Sitar poskrbeli za popoln preobrat in prve točke Save v letošnji sezoni.

Danes je bila v Podzemlju odigrana še zadnja tekma. Domača Kolpa je gostila trboveljski Rudar, ki je Belokranjcem zadal četrti poraz sezone. Gostje so povedli v 17. minuti, ko je vratar Kordič po strelu Sotenška žogo odbil v vratnico, jo izbil s črte, a so sodniki zadetek na razburjenje domačih priznali. Domači so izid poravnali v 37. minuti, ko je s prostega strela zadel izkušeni Žagar, zmago in tri točke pa je gostom zagotovil Mrvoljak, ki je v deseti minuti nadaljevanja postavil končni izid srečanja.