Na zaostalem srečanju 20. kroga 3. SNL zahod sta se danes na stadionu prijateljstva v Mekinjah pomerila domači Kamnik in gostje iz Brd. Obe moštvi v zadnjem času nista ravno blesteli, domači spomladi sploh še niso osvojili točke in so se po odličnem jesenskem delu znašli celo v boju za obstanek, gostje pa so sklonjenih glav zapuščali igrišči na zadnjih gostovanjih v Biljah in Zagorju ter si tako pokvarili izhodišče v boju za visoka mesta. Brici so v skladu s pričakovanji maloštevilne publike začeli bolje in si že po pol ure igre prek Živca in Kocine priigrali visoko prednost. To je le nekoliko predramilo Kamničane, ki so po zaostanku zaigrali občutno bolje. Po napaki gostujoče obrambe se je Žeželj sam znašel pred vrati, a mu je z dobrim posredovanjem zadetek preprečil gostujoči vratar Simčič. Slednji je v zaključku polčasa po podaji Žežlja v kazenskem prostoru zrušil Livadića in domači so prišli do enajstmetrovke. Domači kapetan je priložnost suvereno izkoristil in moštvi sta na odmor odšli z rezultatom 1:2. V drugem polčasu so domači poskušali izenačiti, prvo priložnost pa je imel Livadić, ki v eni izmed akcij ni upošteval pravil fairplaya ter je sam stekel proti nasprotnikovim vratom, a se je Simčič še enkrat izkazal. Na drugi strani so se Brici orientirali predvsem na protinapade in po enem izmed njih je Hriberšek z močnim strelom zatresel vratnico. Kazalo je že, da domačim popuščajo moči, nato pa so na robu kazenskega prostora izpeljali lepo akcijo, ki jo je z zadetkom zaključil Livadić. Gostje so v zaključku krenili po zmago, a so bili borbeni domači tokrat spretnejši. Mož odločitve je bil Gliha, ki je sprejel žogo na sredini, nato pa pretekel polovico igrišča in mojstrsko zadel v zgornji kot gostujočih vrat. Z zmago so modro-beli na desetem mestu ujeli Ivančno Gorico ter si tako najverjetneje že zagotovili obstanek. Sodnik Obrenovič iz Ljubljane je sodil prav dobro.