Šesti krog tretje lige zahodne skupine je bil odigran v petih dneh. Tu smo lahko videli 22 golov, dve gostujoči zmagi, dva neodločena izida ter tri domače uspehe. Novinci lige so še vedno stoodstotni, Izolani so po brodolomu z minulo upravo presentetljivo stabilni in enotni, kar priča, da so tapravi ljudje sedaj v klubu na čelu s strategom Badžimom. Odlično, res presenetljivo gre Svobodi, po vsem kar se je dogajalo in kako so zbrali moštvo.

• Vipava: FAMA VIPAVA – EKSIST ŽIRI 3:0 (1:0) Petkovšek 18′, Leban 62′, Kopatin 69′

Lahko bi zapisali, da smo videli izjemno “fer” tekmo brez kartonov. Po uspehu v pokalu, ko so zeleno-beli sinovi burje ugnali prvoligaša iz Nove Gorice, so tokrat na svoji tretji domači tekmi sezone gostili Žirovce. S svojim prvim golom sezone je domače v vodstvo popeljal Aron Petkovšek. S svojim 55 golom v dresu Vipave je v sedemnajsti minuti drugega polčasa vodstvo podvojil Tilen Leban. Končni izid pa je sedem minut kasneje sedmi gol sezone, četrtega ligaškega zabil 19-letni Miha Kopatin.

• Škofja Loka: AROL ŠKOFJA LOKA – VISOKO 2:1 (1:0) Poljanec 38′, A.Poplatnik 68′ ; Krajnik 84′ 🟥 Križnar (Visoko) 90+3′

Škofjeločani so na tekmi proti novincem lige dobili uvodni polčas s tretjim golom 26-letnega kapetana Blaža Poljanca. Aleš Poplatnik je le tri minute po prihodu na zelenico zabil drugi domači gol. Svojo drugo tekmo v dresu Visokega je odigral Žan Krajnik, ki je devet minut po vstopu zabil sedmi gol Visokega v zej sezoni, ki ni bil dovolj za kaj več kot minimalen poraz. Globoko v sodnikovem podaljšku pa je 23-letni vezist Nejc Križnar prejel rdeči karton.

• Vimpolže: BRDA DOBROVO – SAVA 1:1 (1:0) Ebuki 30′ ; Hvasti 86′

V Vimpolžah na Goriškem so Brici gostili kranjski Triglav. Po pol ure igre se je prvenca v dresu Brd se je veselil 19-letni nigerijski napadalec Samuel Ebuka Obi in s tem golom postavil izid polčasa. Svoj tretji zaporedni gol v dresu Save pa je zabil Luka Hvasti in tako v zaključku tekme poskrbel za tretji remi Save to sezono.

• Ljubljana: SLOVAN – IZOLA 2:4 (2:2) Puškar 9′, Peklaj 31′ ; A.Zyba 14′ (11m) in 47′ (11m), Čavkić 39′, Kremenović 86′ 🟥 Haznadar (Slovan) 13′

Nekaj več kot 800 gledalcev je na deveti tretjeligaški tekmi med Slovanom in Izolo videlo šest golov, od tega dva iz enajstmetrovke. Goliado je v deveti minuti odprl domači kapetan, dobre pol ure je potreboval gostujoči vezist Adem Zyba, ki je z desetico na hrbtu uspešno realiziral obe dosojeni enajstmetrovki v prid Primorcem. Izenačujoči gol so gostje dosegli po tem, ko je domači robustni osrednji branilec Jan Haznadar po prekršku prejel rdeč karton in pot pod prho. Vmes je za izid polčasa poskrbel Žan Peklaj. Pet minut pred koncem tekme pa je piko na i četrti zmagi dodal gostujoči kapetan Darko Kremenović.

Domači strateg Matej Mavrič je na tretji domači tekmi sezone gostil črno-rdeče z Gorenjske. Šeste zmage na njunih sedmih tekmah se je veselila Adria, ko je mrežo gostov načel Žiga Peršič, nato pa sta zabila še Matej Žižmond in v podaljšku še rezervist s klopi Luka Bragato.

• Šenčur: TINEX ŠENČUR – DREN VRHNIKA 1:2 (0:0) Dakić 90+2′ ; Poljanšek 54′ in 73′

Prvi polčas med aktualnimi podprvaki lige ter vodilno in še neporaženo zasedbo Vrhnike je minil brez golov. V drugem pa je v dvajsetih minutah minutah svoja dva gola zabil Žan Poljanšek. V sodnikovem podaljšku pa je s svojim tretjim golom ligaške sezone izid znižal Kristian Dakić. Tako vrhniški klub ostaja tudi po šestih krogih neporažen

• Tolmin: TKK TOLMIN – SVOBODA 1:1 (1:0) Rutar 32′ ; Hudin 90′ (11m)

Peti spopad za tretjeligaške točke smo videli v Posočju med Tolminom i Svobodo. Prvi polčas je pripadel domači ekipi, ko je svoj tretji gol zabil Rok Rutar. Vse je kazalo na četrto zmago Tolmina, ko je svoj četrti gol v tej sezoni zabil Žan Hudin. Mladenič je uspešno izvedel najstrožjo kazen v zadnjih sekundah in tako postavil izid tekme. To je bil drugi remi med tema dvema nasprotnikoma.