Adria Miren je v 6. krogu zahodne skupine 3. SNL vknjižila tretjo zmago in se povzpela na četrto mesto prvenstvene razpredelnice. Prav vse zmage so Mirenci dosegli na domačem terenu.

Navijači v Mirnu so na uvodu v letošnjo tretjeligaško sezono lahko zadovoljni, saj njihovi ljubljenci na domačem terenu kažejo zelo dobre predstave. Po remiju 2:2 v prvem krogu proti Slovanu so varovanci Mateja Mavriča Rožiča v nadaljevanju svoje nasprotnike vselej odpravili brez napak ter so v nizu treh domačih zmag. Tokrat je Adria gostila ekipo Lesc in si po 90 minutah igre priigrala zanesljivo zmago. Najprej je mrežo gostov v zaključku prvega dela načel Žiga Peršič, v drugem delu pa je Timon Popelar klonil še dvakrat. Matej Žižmond je vodstvo podvojil v 71. minuti, v sodnikovem dodatku pa je piko na i postavil Luka Bragato. Leščani ostajajo v spodnji polovici lestvice, s šestimi točkami zasedajo deveto mesto.

Adria Miren – Šobec Lesce 3:0 (1:0)
Peršič (36′), Žižmond (71′), Bragato (90+1′)

Spodaj prilagamo fotogalerijo iz sobotnega obračuna, skozi fotografski objektiv Mirana Polanca:

Sobotni sedmi zahodnjaški krog

Tri dni nazaj se je končal minuli, šesti krog zahodne skupine tretje lige, kjer smo lahko …