Zanimivo in pomembno srečanje v Ilirski Bistrici med istoimenskim domačinom in Ajdovščino Škou ni bilo odigrano do konca. Domači so se hrabro borili in držali začetni izid ter (vsaj) točko vse do 15 minut pred koncem tekme, ko je glavni sodnik na njihovo ogorčenje izključil kapetana in najboljšega strelca Brozino. Slednji se z odločitvijo ni sprijaznil ter je nešportno reagiral in fizično napadel sodnika, glavni delivec pravice (ne po mnenju domačih) pa je odpiskal konec. Ker sta se odigrali več kot dve tretjini tekme, bi teoretično lahko obveljal dotedanji rezultat, a skoraj nobenega dvoma ni, da bo tekma naknadno registrirana z 0:3 za Ajdovce. Ti bodo tako srečno prišli do točk, čeprav že četrto tekmo zapored niso ravno blesteli.

Smola torej za Jadran, ki je svoje dokazoval na igrišču, kjer pa je bila tokrat boljša Izola. Slednja je lokalni derbi odločila s hitrim golom Lee-Hima, ki je zadel že na drugi tekmi zapored. Ribičem je šlo na roko tudi dogajanje v Ilirski Bistrici, saj imajo pred slednjo zdaj že praktično neulovljivih 10 točk prednosti, tako da so lahko precej bolj mirni kar se tiče obstanka. Ta je bolj kot ne potrjen tudi za Tabor, ki je na domačem stadionu Rajka Štolfe tokrat razočaral in prepustil točke gostom iz Brd. Brici so prek Simčiča in Lazarja sicer odločili šele v samem finišu tekme.

Vipava je s poznim golom slavila pri neprepoznavnih Biljah, v edini nedeljski tekmi pa je Adria pričakovano brez težav ugnala zadnjo Cerknico.

BILJE 1:2 FAMA VIPAVA
Bremec (56/pen); Balaj (20), J. Nešković (82)
ADRIA MIREN 3:0 CERKNICA
Wilson (16, 82, 88)

Naloži več novic od T. D. L.

Trboveljski Rudar s spektakularnim napredovanjem nazaj v 3. SNL!

Rudar iz Trbovelj, nekoč že član slovenske prvoligaške scene, je nedavno gostoval v Šiški,…