Tudi nogometaši na vzhodu so pričeli z novo sezono v tretji nogometni ligi. V soboto so prvo tekmo v novi sezoni odigrali v Ljutomeru, kjer so domačini z dvema zadetkoma Slane in Kocuvana premagali novince iz Črenšovcev. Pravo goliado pa so videli gledalci v Rakičanu, ki so s kar 5:1 odpravili ekipo iz Beltincev. Svoj strelski pohod iz prejšnje sezone je nadaljeval Karas, ki je zadel v tretji minuti. Za domačine so bili uspešni še Gerendaj, Jančar in Kos, častni zadetek za goste je dosegel Hartman.

V nedeljskem popoldanskem terminu je bilo odigranih še preostalih pet tekem. Odranci so na domačem terenu premagali v lanski sezoni zadnjo ekipo prvenstva. Za domačine sta zadela Gostan in novinec v odranskem dresu, Gregor Pavel. Le nekaj kilometrov stran, v sosednjem Turnišču je gostovala ekipa Grada. Goričanci so bili z 2:1 boljši tekmec, zadela sta Kolmanko in Krpič, iz najstrožje kazni pa je za domačine izid znižal Horvat. Na tekmi je sodnik Šorli podelil kar trinajst rumenih kartonov. Med seboj sta se prav tako pomerila dva novinca v ligi, Bistrica in Bakovci. Boljši so bili domačini, ki so pred 220 gledalci slavili z 2:1. Vsi zadetki so bili doseženi v drugem delu srečanja. Nafta 1903 je gostovala v Serdici in slavila s 3:0. Pomlajena ekipa iz Lendave je bila boljši tekmec, za zmago pa je dva zadetka prispeval Puclin in madžarski novinec sredine igrišča, Márky. V zadnji tekmi na Kuzmi sta se pomerili ekipi Tromejnika in Mure. Srečanje si je ogledalo kar 600 gledalcev, ki so videli zmago domačinov. Slednji so svoje delo opravili že v prvih petnajstih minutah srečanja, saj sta Karnet in Sukič že v tretji oziroma štirinajsti minuti postavila končni izidi srečanja. A tudi gostje so imeli veliko priložnosti, vendar ne zadosti sreče, da bi rezultat obrnili v svojo korist.