V tekmi kroga sta se Dravograd in Šmarje razšla brez zmagovalca, čeprav so gostje vodili že z izidom 1:3. Gledalci so tri zadetke videli že v prvi desetih minutah tekme, junak domačih pa je bil najboljši klubski strelec Anže Pešl, ki je v drugi minuti sodnikovega podaljška zadel za remi. Pri gostih pa se je izkazal Alen Neskić, ki se je z dvema zadetkoma prebil na drugo mesto lestvice strelcev, v sezoni je v polno meril trinajstkrat.

Nogometaši Odrancev so se v Zrečah veselili že šeste zaporedne zmage, preko Bojana Matjašeca, ki je zadel neposredno iz kota, so povedli že v 4. minuti, zmago pa je nekaj minut pred koncem obračuna potrdil kapetan Mitja Žerdin. Ljutomerčani so se z zadetkom Nika Kardinarja veselili tesne zmage proti Rakičanu, ki se vse bolj približuje izpadu iz 3. SNL. Razlika do dvanajstouvrščenih Zreč namreč znaša štiri točke, do konca prvenstva pa so le še trije krogi.

Malečnik je z visoko zmago v Martjancih skočil iz dvanajstega mesta. Morda se zdi zmaga nad Čardo za koga presenetljiva, a Prekmurci že štiri kroge zapored niso osvojili niti točke, na visokem šestem mestu pa jih drži le še zaloga točk iz jesenskega dela, v spomladanskem delu so jih namreč osvojoli vsega osem.

V nedeljskem popoldnevu sta bili odigrani dve tekmi, Beltinčani so si v uvodu drugega polčasa zagotivili zmago, čeprav so Štorčani preko Dejana Pantovića v 25. minuti povedli, sta Milko Kovač z dvema in Jernej Slavič z enim zadetkom izid preobrnila. Zadetek Gorana Jockovića tik pred koncem srečanja je bil le še kozmetični popravek rezultata. Beltinčani so se z novo zmago izenačili z drugouvrščenimi Šmarčani, ki so tokrat remizirali v Dravogradu. V Goričkem derbiju pa so gledalci v Gradu ravno tako videli pet zadetkov, na žalost domačih pa so jih štiri zabili sosedje iz Kuzme. Z dvema zadetkoma se je Damir Čontala še utrdil na vrhu lestvice strelcev, saj je zadel že devetnjastkrat.