Tudi v 21. krogu 3. SNL vzhod smo videli kar nekaj presenečenj, Kovinar je z zadetkom Daniela Pižirja na gostovanju v Zrečah le prišel do prve spomladanske zmage, ki pa verjetno vseeno ne bo dovolj za obstanek, saj za dvanajstouvrščenimi Zrečami Kovinar zaostaja za velikih devet točk. Presenetili so tudi Ljutomerčani, ki so z dvema zadetkoma Gorana Šnajderja in enim Luke Ciglariča, slavili proti Tromejniku, ki nadaljuje s toplo-hladnimi predstavami. Varovanci bivšega trenerja vratarjev pri članski reprezentanci Janka Irgoliča so sicer ob koncu prvega polčasa preko Damjana Graha uspeli izid izenačiti, kaj več pa jim v nadaljevanju tekme ni uspelo.

Malečnik je v obračunu za obstanek med tretjeligaši na igrišču mariborskega Želežničarja na Taboru uspel premagati Rakičan. Domače je v 21. minuti v vodstvo popeljal Denis Toplak, Prekmurci so sicer izenačili na začetku drugega polčasa, zadel je Rok Godvajs, a veselje ni trajalo dolgo, saj je že v naslednji minuti Malečnik v vodstvo znova popeljal Denis Toplak. Gledalci so do konca tekme videli še po en zadetek v vsaki mreži, zadela sta Roki Škofič in Uroš Bagari.

V tekmi kroga so vse tri točke iz gostovanja na Koroškem odnesli nogometaši Veržeja. Prleki so v Dravogradu pred sto gledalci povedli že v 7. minuti, potem, ko je zadel Rok Ropoša. Domači so Žige Kljajića izenačili v končnici prvega polčasa, tik pred koncem tekme pa je Rok Kocuvan poskrbel, da so Korošci ostali brez točk in tako padli na četrto mesto, Veržej pa je s tremi točkami zaostanka in tekmo manj zopet drugi.

V edinem prekmurskem obračunu v Martjancih je okrog 250 gledalcev videlo tri zadetke. Domači so sicer preko Zorana Horvata povedli pet minut pred koncem prvega dela igre, a je uspelo gostom iz Odranec izenačiti tik pred odhodom na odmor, v polno je meril Luka Graj. Dejan Sreš pa je z golom v 52. minuti poskrbel za zmago modro-belih, ki so s tremi točkami skočili pred Čardo na peto mesto.

V nedeljskem popoldnevu sta bili odigrani dve tekmi. Beltinčani so pred 350 gledalci napolnili mrežo moštva iz Slovenske Bistrice in slavili zmago s 5:2. Domači so v 10. minuti povedli preko Jana Zelka, gostje so dobrih petnajst minut kasneje izenačili preko Primoža Janžiča, nato pa sta z dvema zadetkoma na sceno stopila Milko Kovač in Jernej Tkalec, prednost gostov je sicer v 67. minuti z drugim zadetkom uspel znižati Primož Janžič. Vodilno Šmarje pa se je na gostovanju na Goričkem precej namučilo z Gradom, edini zadetek je že v 5. minuti tekme prispeval Žiga Vraničar.