Šmarčani so po presenetljivem domačem porazu proti nogometašem iz Slovenske Bistrice praktično že zapravili možnost za vrh lestvice. Domači so sicer vodili že z dvema goloma prednosti, a so gostje v dobrih petih minutah naredili popolno preobrat in zabili tri zadetkov ter tako še drugič v nekaj dneh ponagajali ekipi iz vrha lestvice. Domače sta v vodstvo povedla Burim Asllanaj David Firšt, med 61. in 66. minuto pa sta za Bistričane zadela Mitja Zgoznik in dvakrat Primož Janžič.

Poraz Šmarja so izkoristili vsi trije konkurenti za vrh lestvice, saj so do zmage prišli v taboru Veržeja, Beltincev in Odrancev. Slednji so se sicer močno namučili za tri točke, saj so gostje iz Grada  po dveh zadetkih Dejana Belne ob polčasu vodili z 0:2. A varovanci Rudija Vihra so v drugem polčasu izid preobrnili, po slabi uri igre je zadel Aleksander Jerebic, v zaključku tekme pa sta za zmago poskrbela Patrik Raduha in Roman Gostan. Nekaj utrinkov iz današnje tekme pa si lahko pogledate tudi v spodnji fotogaleriji.

Še bolj napetega zaključka tekme pa so bili deležni gledalci v Kuzmi, kjer so bili domači še do zadnje minute rednega dela tekme še v vodstvu, nato pa je v 90. in 92. minuti za preobrat poskrbel rezervist Jan Zelko. Domači so sicer dvakrat povedli, že v 3. minuti preko Damjana Graha, v 20. minuti je izenačil Milko Kovač, v 67. minuti pa je lastnega vratarja premagal kapetan Beltincev Aleš Kerec. Veržejci pa so že včeraj brez večjih težav odpravili Čardo iz Martjancev, čeprav so slednji v 54. minuti celo povedli, zadel je Uroš Pavel. A v zadnji tretjini tekme so Damir Lovrec, Borut Lukač in dvakrat Žiga Sečko stvari postavili na svoje mesto.

Dravograjčani so že v petek v deževnem vremenu odpravili, slabih trideset gledalcev pa je videlo štiri zadetke, tri v mreži domačega moštva, ki je sicer povedlo preko Goran Jockovića. Korošci, ki so v Štore prišli le z dvema menjavama, so v drugem polčasu izid preobrnili in z zadetkom Aljoše Gluhovića in dvema Anžeta Pešla osvojili vse tri točke. V tekmi za obstanek med tretjeligaši so pomembno zmago v Rakičanu slavili nogometaš Zreč, ki so z novimi tremi točkami skočili na deseto mesto, Rakičan pa je s porazom praktično že zapravil vse upe glede obstanka. V mariborskem Športnem parku Tabor pa sta se Malečnik in Ljutomer razšla brez zadetkov.

Prihodnji vikend pa bi že lahko dobili vse odgovore o zmagovalcu 3. SNL vzhod, Veržej namreč gostuje v Šmarju pri Jelšah, Beltinci pa se bodo v “šumi” pomerili s sosedi iz Odrancev.