Po odigranih 17. krogih 3. SNL center so na vrh prvenstvene lestvice znova sedli Blejci, ki so slavili na gostovanju pri Kolpi. V Podzemlju so do zmage prišli v drugem polčasu, ko so dosegli oba zadetka. Za vodstvo Bleda je poskrbel Boštjan Gaberšček  v 54. minuti, deset minut do konca srečanja pa je zmago potrdil Moreno Remškar. Bled se je z dvanajsto zmago v sezoni znova zavihtel na vrh, zgolj s točko zaostanka jim sledi Zagorje.

Zasavci so utrpeli še drugi poraz v spomladanskem delu sezone, po porazu s Šenčurjem, so jih premagale tudi Arne Tabor. Ljubljančani so edini zadetek na srečanju dosegli v 46. minuti, ko je v polno meril Siniša Marinović. Zagorjanom je zadetek preprečil Tim Lipovac, ki je ubranil strel z bele točke, pred koncem srečanja pa sta bila izključena dva nogometaša gostov. Zaradi ugovarjanja sodniku sta rdeči karton prejela Tomaž Nahtigal in Jan Holešek. Zasavci so padli na drugo mesto, Arne Tabor so mesto nižje, s tremi točkami zaostanka, a tudi s tekmo manj.

V Trbovljah sta se srečala domači Rudar in gostje z Bohinja, tekma pa se je zaključila z delitvijo točk in brez zadetkov. Točka v tem trenutku ne pomeni veliko za tokratna nasprotnika, saj sta obe moštvi zadržali mesto na lestvici. Rudar je še naprej na enajstem mestu, medtem ko so Bohinjci dve mesti nižje.

Lesce so v Gorenjskem dvoboju Jesenicam vrnile za poraz na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni. Zmagoviti zadetek je bil dosežen v 51. minuti, mrežo gostov pa je zatresel Žan Černivec, dosegel je drugi zadetek v sezoni. Leščani so prišli do druge zmage v sezoni in prekinili niz treh porazov, kljub temu pa ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Po slabšem začetku nadaljevanja sezone, so v zmagovalni ritem prišli nogometaši Save. Tokrat so na domači zelenici premagali neposrednega konkurenta za sedmo mesto na lestvici. Po neodločenem izidu na prvi tekmi, sta za zmago Save z zadetkoma poskrbela Ramiz Bytyqi in Danijel Marčeta. Sava se je z novo zmago na sedmem mestu pridružila Kolpi in Jesenicam, ki sta prav tako do sedaj osvojila po 23 točk.

Najvišje zmage v do sedaj odigranih tekmah 17. Kroga so se veselili v Šenčurju. S 3:0 so odpravili Kočevje. Domači so do vodstva prišli že v prvi minuti, zadetek je dosegel Samo Kokalj. V drugem polčasu je žogo v lastno mrežo poslal Jaša Brulc, končni izid pa je dve minuti pred koncem postavil Kristian Rozman. Šenčur s tekmo manj še naprej diha za ovratnik vodilnim moštvom, za Bledom zaostajajo vsega šest točk.

Kokalj 1′, Brulc 64′ (AG), Rozman 88′

Ivančna Gorica : Brinje Grosuplje (4. april, 18:30)

Naloži več novic iz 3. liga center

Bled prevzema Kajtazovič

Naslov prvaka v 3 SNL center so znova osvojili Blejci, ob koncu pa je klop Gorenjcev zapus…