V dvoboju kroga je Grosuplje slavilo zmago nad ljubljanskim Arne Tabor. Več priložnosti so imeli Dolenjci, ki so dve tudi izkoristili. Domače je v vodstvo že v šesti minuti popeljal najboljši strelec lige, Denis Petrovič, ki je dosegel že 24 zadetkov. Že v prvem polčsu bi lahko Grosuplje vodilo z 2:0, a je Denis Boh z bele točke zadel zgolj okvir vrat. Zmago je v nadaljevanju srečanja potrdil Jaka Cimerman, ki je dosegel svoj prvi zadetek v članski konkurenci. Grosuplje je z zmago Arne Tabor praktično izločilo iz boja za naslov, sami pa so se Bledu približali na vsega dve točki zaostanka. Bled je doma z Jesenicami zgolj remiziral in ponudil priložnost Grosupeljčanom, ki vsak spodrsljaj izkoristijo. Že drugič letos so jo Jeseničani zagodli Blejcem, saj so na prvem srečanju slavili z 2:1. Gostje so tokrat povedli z zadetkom Amirja Kazića, ki je natančno meril z bele točke. V nadaljevanju srečanja je Bled le uspel izenačiti, v 62. minuti je četrtič v sezoni mrežo nasprotnika zatresel Jure Udrih. Kljub delitvi točk je Bled še naprej vodilno moštvo in sami odločajo o svoji usodi.

Šenčur je pod novim vodstvom prišel do enajste zmage v sezoni, na klop Gorenjcev je sedel Darijan Matić. Po porazu s 4:1 so vse upe o obstanku v ligi izgubili Leščani, ki se tako ob koncu sezone poslavljajo v nižji rang tekmovanja. Po prvem polčasu je gostom dobro kazalo, saj je bil izid neodločen. Domače je v vodstvo popeljal Aleksandar Kocić v 13. minuti, na tretjini srečanja je izid poravnal Jaka Dermastja. Do konca dvoboja je gostujoči vratar še trikrat klonil, med strelce so se vpisali Gregor Kern, Matija Nosan in Ervin Jogić. Z zmago je Šenčur zadržal šesto mesto, Lesce pa so še naprej zadnjeuvrščeno moštvo lige.

V Podzemlju je pri Kolpi gostovala Ivančna Gorica in vpisala minimalno zmago. Edini zadetek je bil dosežen pet minut pred koncem srečanja, ko je drugič v sezoni zadel Deniel Hokić. Zmaga Dolenjcev ni imela vpiliva na položaj na lestvici, saj ostajajo na petem mestu.

Do pomembne zmage v boju za obstanek je prišlo Kočevje, ki je na domači zelenici premagalo Komendo. Domače je do zmage popeljal Ermin Softić, ki je zadel dvakrat, najprej v 30., nato pa še v 70. minuti. Poraz Komende je ublažil Nik Rahne, z desetimi zadetki najboljši strelec svojega moštva. Kočevci so z zmago pobegnili Bohinju, pred katerim imajo šest točk prednosti, nasprotnika pa se bosta pomerila v zadnjem krogu. Bohinjci so doživeli še en visok poraz, z 1:5 jih je odpravilo Zagorje. Po prvem polčasu so Zasavci vodili z 0:2, med strelce sta se vpisala Ivica Perić, zadel je v četrti minuti in Nejc Vozelj, šest minut pred odhodom na odmor. Že v prvi minuti nadaljevanja so gostje povedli z 0:3, strelec pa je bil Anže Oset. Petnajst minut kasneje je še drugič na srečanju zadel Oset. V 66. minuti se je med strelce vpisal tudi Miha Gracar, končni izid pa postavil Dejan Kovačič v 85. minuti.

V spomldanskem delu je do prve zmage prišel Rudar iz Trbovelj, ki je z 1:0 slavil nad Savo iz Kranja. Zasavcem je zmago v 28. minuti prinesel Denis Žibert, ter tako poskrbel, da imajo pred Bohinjem neulovljivih šest točk prednosti. Rudar je z devetnajstimi osvojenimi točkami, na enajstem mestu poravnan s Kočevjem.

Bled prevzema Kajtazovič

Naslov prvaka v 3 SNL center so znova osvojili Blejci, ob koncu pa je klop Gorenjcev zapus…