Po odigranih 19. krogih v 3. SNL center, so ostala še štiri moštva v boju za naslov prvaka. Jesenice so prekinile niz zmag Grosuplječanov, ki so tik pred zaključkom uspeli izenačiti na 2:2. Gledalci so videli štiri zadetke, med strelce pa sta se vpisala dva nogometaša. Jeseničani so dvakrat vodili, najprej v 16. minuti , nato pa še v 68. minuti, obakrat je zadel Ermin Čamidžić, z dvanajstimi zadetki najboljši strelec Gorenjcev. Gostje so se dvakarat vrnili po zadetkih Denisa Petroviča, ki je že devetnajstkrat zatresel mrežo nasprotnika, izenačil pa je v 50. in 94. minuti. Jeseničani so kljub osvojeni točki padli na deseto mesto, medtem ko so Grosupeljčani na četrtem mestu, z istim številom točk kot Arne Tabor. Ljubljančani so z visokih 8:1 na svojem igrišču odpravili Kočevje. Po prvem polčasu so domači vodili že s 5:0, mrežo gostov je načel Dragan Trivunčevič, zadela pa sta še Maximiliano Klebčar in Filip Škerl, ter dvakrat Roman Gomboši. V drugem polčasu se je znova z dvema zadetkoma med strelce vpisal Gomboši, zadetka pa se je veselil tudi Jon Simič. Tolažilni zadetek v dresu Kočevja je tri minute pred iztekom igralnega časa dosegel Miha Babić. Arne Tabor za vodilnim Bledom še naprej zaostajajo štiri točke.

V Šenčurju je gostovala Kolpa in uspela iztržiti remi, oba zadetka sta bila dosežena v prvem polčasu. Šenčurjane je v vodstvo popeljal Samo Kokalj v 29. minuti, dvanajst minut kasneje pa je končni izid srečanja postavil Darjan Spudić. Srečanje se je končalo z identičnim izidom kot lanskega septembra v šestem krogu. Delitev točk ne ustreza domačim, saj kljub tekmi manj, za prvim mestom zaostajajo že enajst točk.

Do zanesljive zmage so prišli Zagorjani, ki so gostovali v Lescah, odločitev o zmagovalcu pa je padla že v prvem polčasu. Za vodstvo Zasavcev je poskrbel Nebojša Karamarković z zadetkom v 18. minuti. Štiri minute kasneje je na 0:2 povišal Denis Bašić, ki je natančno meril z bele točke, ter postavil izid polčasa. Po prihodu iz slačilnic je žogo za hrbet domačega vratarja poslal Luka Klančišar, končni izid pa v 82. minuti, z drugim zadetkom na tekmi, postavil Karamarković. Zagorjani držijo korak z Bledom, Lesce pa še naprej ostajajo na repu razpredelnice.

Kar šest zadetkov je bilo doseženih na tekmi med Savo in Bohinjem, srečanje se je končalo z izidom 4:2. Kranjčani so povedli v 26. minuti, strelec je bil Danijel Marčeta. Sledil je preobrat gostov, še v prvem polčasu je z bele točke izenačil Simon Rozman, v 59. minuti pa vodilni zadetek dosegel Rok Medja. Nogometaši Save niso dovolili presenečenja in po zadetkih v 65. in 67. minuti, v polno sta merila Vladimir Dojčinović in Nermin Beganović, so znova vodili. Domačo zmago je potrdil strelec prvega zadetka, Marčeta.

V nedeljo sta bili odigrani dve tekmi, Komenda je gostila Ivančno Gorico, vodilni Bled pa se je odpravil v Trbovlje. Blejce je do štirinajste zmage z dvema zadetkoma popeljal najboljši strelec lige, Ladislav Stanko. Vsi trije zadetki gostov so bili doseženi v prvem polčasu, Stanko je zadel v 9. in 43. minuti, svoje pa je dodal Rok Grašič v 22. minuti. Zasavci so morali priznati nov poraz, katerega je ublažil Jovan Koprivica v 82. minuti, s strelom z enajstih metrov. Bled s točko prednosti zaseda vodilni položaj, Rudar pa še naprej ostaja na enajstem mestu.

Komenda je dosegla še tretjo zaporedno zmago, tokrat so z visokih 4:0 ugnali goste iz Ivančne Gorice. V prvem polčasu so bili doseženi trije zadetki, dvakrat je v polno meril Anže Iglič, med strelce pa se je vpisal tudi Jure Loboda. Izid srečanja pa je v 58. minuti postavil Daniel Vasiljević. Kljub preostalim sedmim tekmam do konca sezone, je Ivančna s tem porazom najverjetneje izgubila možnosti za osvojitev naslova, Komenda pa je z zmago skočila na sedmo mesto.

Rezultati 19. kroga 3. SNL – center:

SIJ Acroni Jesenice 2:2 Brinje Grosuplje

Čamdžić 16′, 68′; Petrovič 50′, 94′

RK: Zamis Kapetanović 94′ (SIJ Acroni Jesenice)

Arne Tabor 69 8:1 Kočevje

Trivunčevič 11′, Klebčar 17′, Gomboši 18′, 28′, 80′, 85′, Škerl 41′, Simič 56′; Babić 87′

Rudar Trbovlje 1:3 Bled Hirter

Koprivica 82′ (11m); Stanko 9′, 43′, Grašič 22′

Komenda 4:0 Ivančna Gorica

Iglič 16′, 44′, Loboda 32′, Vasiljević 58′

Naloži več novic iz 3. liga center

Bled prevzema Kajtazovič

Naslov prvaka v 3 SNL center so znova osvojili Blejci, ob koncu pa je klop Gorenjcev zapus…